Otevřít menu
Doprava dnes
-

V Pardubicích proběhne další ročník Železniční konference

Program letošního ročníku je připravený a Železniční konference Pardubice otevřela brány k registraci účastníků. Již sedmý ročník – této unikátní akce, jejíž hlavním odborným garantem je poslanec PČR a místopředseda Správní rady Správy železnic Martin Kolovratník. Ministerstvo dopravy, Správa železnic a České dráhy zde představí historicky poprvé provozní model a jízdní řády vysokorychlostní železnice v ČR. 

7:36 / 15. září 2021
V Pardubicích proběhne další ročník Železniční konference

Široká veřejnost se právě na této akci dozví vše o vysokorychlostních tratích a jejich provozním modelu: jaké soupravy u nás budou jezdit, jaké budou jízdní řády. Kolik budou stát jízdenky na vysokorychlostní vlaky, jak přesně budou vypadat spojení mezi městy v ČR i do zahraničí.

Letos se jedná již o 7. ročník, který proběhne v termínu 16.9. – 17.9. 2021 (čtvrtek-pátek) v Konferenčním stanu přímo v prostorách stanice Pardubice – hlavní nádraží.

Konference letos proběhne historicky poprvé v tzv. hybridním modelu. Na místě budou pozvané špičky železničního sektoru – odborníci, generální ředitelé, specialisté a političtí reprezentanti. Pro širokou veřejnost pak budeme vysílat online živý přenos na internetu a sociálních sítích.

Nosnými tématy letošní konference jsou:

PŘEDSTAVENÍ PROVOZNÍHO MODELU VYSOKORYCHLOSTNÍ ŽELEZNICE V ČR

PŘIPRAVENOST ČESKÉHO ŽELEZNIČNÍHO PRŮMYSLU NA VYBUDOVÁNÍ A PROVOZ VYSOKORYCHLOSTNÍ ŽELEZNICE

TRENDY BUDOUCNOSTI A SMART TECHNOLOGIE ČESKÉ ŽELEZNICE V 21. STOLETÍ

Ve světě železničních odborníků má konference dlouhodobě výbornou reputaci a trend rostoucí kvality zachováme i letos. Skvělou zprávou je skutečnost, že se konference opět zúčastní dopravní špičky z tuzemských i zahraničních odborných železničních institucí a organizací. V první den konference budou osobně přednášet ministr dopravy Karel Havlíček, generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Druhý den bude patřit železničním specialistům a fanouškům moderních technologií. Budeme prezentovat blízkou budoucnost, zcela nová smart řešení v oblasti ICT, zabezpečení a nejmodernější komunikace pro cestující. 

Program konference naleznete na webových stránkách www.zeleznicnikonference.cz. Právě na této adrese probíhá také registrace účastníků a bude zde primárně vysílán přímý přenos z akce.

zpět na články

inzerce

nahoru