Otevřít menu
Doprava dnes
-

Pardubický kraj přichystal na léto 10 jízd parními vlaky. První projížďka se uskuteční už příští sobotu

I pro toto léto Pardubický kraj spolu s Muzeem starých strojů a technologií přichystal pravidelné sobotní jízdy parních vlaků. Jízdy se budou konat od 1. července až do 2. září. První vlak vyrazí na cestu z Dolní Lipky přes Českou Třebovou, Moravskou Třebovou až do Chornice.

12:25 / 24. června 2023
Pardubický kraj přichystal na léto 10 jízd parními vlaky. První projížďka se uskuteční už příští sobotui

Foto: Parní vlaky budou jezdit od 1. července do 2. září. Zdroj: Pardubický kraj

Pardubický kraj si ve spolupráci s Muzeem starých strojů a technologií v Žamberku i pro letošní rok připravil pro fanoušky železniční nostalgie pravidelné letní jízdy parních vlaků.

„Stejně jako v předchozích letech máme pro fanoušky železniční nostalgie připravené pravidelné letní sobotní jízdy parních vlaků v našem kraji a to od 1. července do 2. září. První červencovou a první srpnovou sobotu kdy vyrazíme z Dolní Lipky přes Českou Třebovou, Moravskou Třebovou až do Chornice. Jedná se o trasu, kterou jsme poprvé vyzkoušeli v loňském roce, ale v letošním zajedeme až na chornické nádraží, což jistě fanoušci železniční nostalgie ocení,“ uvedl Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje.

V letošním roce v této akci poprvé spolupracuje Pardubický kraj s krajem Královéhradeckým. 26. srpna totiž vyjede parní vlak z Dolní Lipky přes Letohrad a Žamberk až do Hradce Králové. „Všechny ostatní sobotní termíny zařazujeme oblíbenou trasu z Dolní Lipky přes Ústí nad Orlicí až do Hanušovic v Olomouckém kraji. Zde jsme čekali na souhlasné stanovisko Správy železnic z hlediska omezení zátěže na vybraných úsecích trati,“ dodal Netolický.

Jízdy pro Pardubický kraj zajišťuje Muzeum starých strojů a technologií v Žamberku. Přepravní podmínky se pro cestující od loňského roku nijak nemění. „Stejně jako v předchozím roce nebude nutné se k jízdě rezervovat. Kapacita vlaku je dostatečná, a proto mohou cestující přijít kdykoliv do jednotlivých stanic a využít vlak nejen jako zážitkovou cestu, ale i pro běžnou přepravu. Samozřejmostí je umožnění přepravy jízdních kol a vždy dobře vybavený jídelní vůz,“ řekl Michal Bednář, jednatel muzea.

Letní jízdy parních vlaků

1. července a 5. srpna: Dolní Lipka – Česká Třebová – Moravská Třebová – Chornice

8., 15., 22., 29. července: V tuto chvíli jsou na tato data jízdní řády ještě finalizovány.

12., 19. srpna a 2. září: Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice

26. srpna: Dolní Lipka – Letohrad – Žamberk – Hradec Králové

Aktuální informace o jízdách vlaků jsou k dispozici na těchto webových stránkách.

Publikovala: Lucie Sogelová (zdroj: Pardubický kraj)

zpět na články

inzerce

nahoru