Otevřít menu
Doprava dnes
-

Plzeňské depo v přípravě na provoz dalších RegioPanterů

V těchto dnech proběhlo v plzeňském středisku údržby Oblastního centra údržby Západ předání dalších jednotek RegioPanter řady 650.2 určených pro linku P2 Klatovy – Plzeň – Rokycany – Beroun. Informovaly o tom České dráhy na svém webu. 

22:21 / 10. prosince 2021
Plzeňské depo v přípravě na provoz dalších RegioPanterůi

Foto: České dráhy

Jedenáct nových jednotek rozšíří plzeňskou flotilu panterů na celkem 24 souprav. Jejich oficiální představení je naplánované na pátek 17. prosince, ale v každodenním provozu se s nimi cestující setkají už od nedělní změny jízdního řádu 12. prosince.

Zároveň vrcholí práce na nejnovější hale údržby Českých drah, která je přímo projektovaná pro kvalitní, a především komplexní údržbu ucelených jednotek. „Nová hala bude disponovat čtyřmi kolejemi o délce 100 metrů a dílnou pro opravu komponentů. Uvnitř bude portálový jeřáb o nosnosti 5 tun, nebo montážní lávky pro bezpečný přístup k zařízení umístěnému na střechách vozidel. Udržovat zde budeme především RegioPantery a RegioSharky, ale užívat ji budeme také při údržbě dalších vozidel deponovaných v Plzni a na západě Čech,“ říká Michal Kraus, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro servis. 

Vedle 24 jednotek RegioPanter tak bude hala sloužit také jednotkám RegioShark. V současné době je hotovo zhruba 95 % prací na hale a jejím vybavení. Dokončení celé stavby a předání do provozu se předpokládá v únoru příštího roku.

S pořízením nových souprav budují České dráhy také moderní zázemí pro jejich údržbu. Vedle haly v Plzni se připravuje další moderní zázemí například v Chebu, Českých Budějovicích, Havlíčkově Brodě nebo Olomouci.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (Zdroj: TZ Českých drah)

zpět na články

inzerce

nahoru