Otevřít menu
Doprava dnes
-

Po Plzni bude jezdit až 53 nových trolejbusů od ŠKODA Group

Západočeská metropole se rozhodla investovat do novějšího vozového parku trolejbusů. V příštích letech se v Plzni objeví moderní trolejbusy od ŠKODA Group. V rámcové smlouvě uzavřené mezi společnostmi  Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) a ŠKODA se dojednalo dodání 33 trolejbusů typu Škoda 26Tr a až 20 trolejbusů Škoda 27Tr. Výše kontraktu činí 935 milionů Kč.

7:23 / 5. ledna 2023
Po Plzni bude jezdit až 53 nových trolejbusů od ŠKODA Groupi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ACRI a ŠKODA Group.

„Dějiny Škoda Group se před mnoha lety začaly psát právě tady v Plzni, ve městě, které je stále srdcem výroby našich vozidel, a proto ho velmi dobře známe. Naše místní znalosti doplňujeme o zkušenosti společnosti PMDP, se kterou spolupracujeme dlouhodobě. Díky pevným vztahům se zákazníkem, vzájemnému respektu a naslouchání dovedeme společně hledat taková řešení, která vyhovují cestujícím, řidičům i provozovateli. Trolejbusy k Plzni neodmyslitelně patří a já věřím, že se v jejích ulicích budou ty škodovácké objevovat i v budoucnu. Podpora městské hromadné dopravy a její výrazná modernizace je klíčem k lepšímu životu ve městech a kvalitnější dopravy. Věříme, že se budou i další města inspirovat Plzní a zvýší úroveň dopravy,“ řekl Petr Novotný, President Components & Bus Mobility ve Škoda Group.

Délka trolejbusu Škoda 26Tr je 12 metrů a typ Škoda 27Tr je kloubový s délkou 18 metrů. Součástí vozidel je trakční baterie, která umožňuje provoz v úsecích bez trolejového vedení, čím je zajištěna obslužnost i ve vzdálenějších oblastech města. Cestujícím bude k dispozici moderní informační a odbavovací systém s obrazovkami, jízdnímu komfortu přispěje i výkonná klimatizace. Ke zvýšení bezpečnosti bude trolejbus opatřen kamerovým systémem. Plzeň je domovem řady produktů z výrobních závodů Škoda Group a její obyvatelé se mohou už od příštího roku těšit na nové trolejbusy, které posílí hromadnou dopravu této západočeské metropole. PMDP si u českého výrobce prostředků hromadné dopravy objednala celkem 9 vozidel Škoda 26Tr, které se v ulicích objeví postupně mezi lety 2023 a 2025 a čtyři vozidla Škoda 27Tr s dodávkou plánovanou v roce 2025. Smlouva počítá i s opcí na dalších 24 trolejbusů typu 26Tr a 16 trolejbusů typu 27Tr s možností využití až do roku 2030.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ACRI)

zpět na články

inzerce

nahoru