Otevřít menu
Doprava dnes
-

Po první části obchvatu Frýdku-Místku už se jezdí!

První část obchvatu Frýdku-Místku se dnes otevřela motoristům. Řidiči už mohou projet po nové silnici, která navazuje na dálnici D56, od Ostravy a po kruhový objezd ve Frýdlantské ulici na okraji Místku. Na zprovozněnou část obchvatu zatím nelze najet ve směru od Příbora či Brna.

14:35 / 30. června 2022
Po první části obchvatu Frýdku-Místku už se jezdí!

Napojení totiž nemá potřebné povolení, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) předpokládá, že silnici otevře na počátku září. Druhou etapu obchvatu, tedy od Frýdlantské ulice po dálnici D48 na Český Těšín, chce ŘSD zprovoznit do konce roku. Novinářům to dnes řekl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Frýdek-Místek na obchvat čeká desítky let. V současnosti jde o jednu z nejdůležitějších dopravních staveb v Moravskoslezském kraji, má z města odvést tranzitní dopravu. "Dnešní den je významný, i když nejde o spouštění celého obchvatu, ale ta první část ulehčí už velké části města, tranzitu Ostrava - Beskydy a zpět. Takže ulice Beskydská, Frýdlantská, sídliště Riviéra si částečně oddechnou. My samozřejmě jako město čekáme a těšíme se na to plné spuštění, které by mělo nastat do konce roku," řekl frýdecko-místecký primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Obchvat se od roku 2018 staví na dvě etapy. Nejvyšší správní soud ale letos vyhověl stížnostem spolku Děti Země a vydal rozhodnutí, podle kterého stavební povolení pro některé části stavby nebyla pravomocná. Druhá etapa stavby, u které ale stavbaři čelí i komplikacím spojeným se sesuvem půdy, stavební povolení znovu získala na konci května. Platné stavební povolení však dosud nemá napojení obchvatu ve směru od Příbora. Proto se zatím otevřela jen část první etapy stavby.

Celý obchvat bude dlouhý 8,5 kilometru. Na jedné straně se napojí na dálnici D48 ve směru na Český Těšín a Polsko a na druhé straně na dálnice D56 od Ostravy a D48 od Olomouce. Obě etapy obchvatu budou stát zhruba čtyři miliardy korun.

Publikoval: Filip Červinka (zdroj: ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru