Otevřít menu
Doprava dnes
-

Počasí hraje do noty. Na třech úsecích D55 se obnovily práce

Na trase budovaného 8,5kilometrového úseku dálnice D55 z Babic do Starého Města budou v zimních měsících pokračovat práce zejména na mostních objektech, které jsou v různých fázích rozpracovanosti.

10:35 / 18. ledna 2023
Počasí hraje do noty. Na třech úsecích D55 se obnovily prácei

Foto: ŘSD

Celkově bude na trase vybudováno 18 mostů a 3 mimoúrovňové křižovatky. Řidiči, kteří jezdí po silnici I/55 mezi Starým Městem a Huštěnovicemi, mohou sledovat dokončovací práce na okružní křižovatce, jejíž zprovoznění plánuje Ředitelství sinic a dálnic letos na konci I. kvartálu.

V navazujícím úseku dálnice mezi Starým Městem a Moravským Pískem vzniká celkem 9 mostů. U dvou z nich už máme dokončenou nosnou konstrukci, a to u mostu přes Zlechovský potok a nad dálnicí u Moravského Písku. Další mostní objekty jsou nyní v různých fázích rozpracovanosti. Například u mostu u Kostelan chystá ŘSD bednění pro nosnou konstrukci, jejíž betonáž plánujeme ještě v zimě. Dále na trase buduje kanalizace, retenční a sedimentační nádrže.

V posledním budovaném čtyřkilometrovém úseku mezi Moravským Pískem a Bzencem se díky teplému počasí na trasu opět vrátili archeologové, kteří u Domanínského potoka dokončují mimořádně úspěšný průzkum. V této lokalitě budou pracovat do konce února. Tři realizované stavby dálnice D55 tvoří 21 km dlouhý úsek z Babic do Bzence, po kterém se řidiči poprvé projedou v roce 2024.

Autor: Karel Geba (čerpáno z ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru