Otevřít menu
Doprava dnes
-

Policie v Jablonci vyšetřuje pět obviněných v kauze autoškol na svobodě

Jablonecká policie ve středu propustila pět obviněných, které v úterý zadržela v souvislosti s kauzou úplatků v autoškolách. Vyšetřuje je na svobodě. Jde o zkušební komisaře a jednatele či provozovatele autoškol. Na webu policie o tom dnes informoval mluvčí policie Vojtěch Robovský.

17:41 / 5. května 2022
Policie v Jablonci vyšetřuje pět obviněných v kauze autoškol na svoboděi

Foto: Ilustrační fotka.

Obvinění jsou podezřelí, že vydávali potvrzení o vykonání zkoušek odborné způsobilosti, které jsou potřebné k získání řidičského oprávnění, přestože je žadatelé neabsolvovali. „Zkušebním komisařům jsou mimo jiné kladeny za vinu zvlášť závažné zločiny zneužití pravomoci úřední osoby a zločiny přijetí úplatku. Provozovatelům a jednatelům autoškol pak bylo sděleno obvinění ze zvlášť závažného zločinu zneužití pravomoci úřední osoby a zločinu přijetí úplatku ve formě pomoci definované trestním zákoníkem,“ uvedl Robovský.

V případu podle něj kriminalisté nadále provádějí standardní úkony trestního řízení. „Kromě jiného vyhodnocování zajištěných důkazních prostředků nebo také zajišťování výpovědí důležitých osob,“ dodal mluvčí policie.

Policie v úterý zasahovala nejen v Jablonci nad Nisou, ale i na dalších místech v Libereckém kraji. „V průběhu úterního rána jsme zadrželi pět podezřelých osob z řad provozovatelů nebo majitelů autoškol a zkušebních komisařů a provedli jsme několik domovních prohlídek spolu s prohlídkami nebytových prostor. Kromě jiného jsme zasahovali také v budově městského úřadu v Tanvaldu,“ uvedl v úterý Robovský. O součinnost při šetření podle něj požádali i policisty v dalších krajích České republiky.

 

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

 

zpět na články

inzerce

nahoru