Otevřít menu
Doprava dnes
-

Policie zjistila o Velikonocích 5900 přestupků, hlavně kvůli vysoké rychlosti

Policisté během velikonočních svátků odhalili při kontrole řidičů po celém Česku přes 5900 dopravních přestupků. Nejvíce z nich, téměř 1700, se týkalo nedodržení povolené rychlosti. U osmi stovek aut policisté zjistili nevyhovující technický stav, v téměř 700 případech řešili nezapnuté bezpečnostní pásy a na 560 řidičů jelo bez řidičského průkazu.

15:43 / 20. dubna 2022
Policie zjistila o Velikonocích 5900 přestupků, hlavně kvůli vysoké rychlosti

V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý už v úterý ČTK sdělil, že policie o prodlouženém velikonočním víkendu vyšetřovala 702 nehod, při nichž zemřeli čtyři lidé.

Loni se stalo obětí dopravních nehod od Velkého pátku do Velikonočního pondělí pět lidí. Nehod tehdy bylo proti letošním svátkům zhruba o 200 méně, ale před rokem byl kvůli pandemii koronaviru významně omezený volný pohyb lidí.

Policejní hlídky zkontrolovaly při letošní velikonoční dopravněbezpečnostní akci 34.652 aut, přičemž kontroly prováděly zejména v místech s hustým provozem, v turistických oblastech, v místech častých dopravních nehody a tam, kde evidují nejzávažnější porušování silničních pravidel. U 160 řidičů kontroly prokázaly pití alkoholu před jízdou a u šedesátky dalších odhalily jiné návykové látky. Policisté zároveň našli dvě ukradená auta a tři pohřešované lidi.

"Velikonoční svátky se neobešly také bez dopravních nehod. Policisté museli řešit 702 těchto událostí, kdy bohužel při nich vyhasly čtyři lidské životy," uvedla policejní mluvčí.

První úmrtí při nehodě o letošních Velikonocích zaznamenali policisté v pátek večer na Strakonicku. Sedmačtyřicetiletý řidič osobního auta tam zřejmě v důsledku vysoké rychlosti vyjel ze silnice na pole, kde se auto přetočilo a skončilo na střeše. Cizinec při nehodě vypadl z vozu ven a zemřel. Druhou obětí prodlouženého víkendu se v neděli stal motocyklista, který nezvládl průjezd zatáčkou u Rabyně na Benešovsku a narazil do svodidel.

Dvě tragické nehody evidují policisté v pondělí - po srážce tří osobních vozů u Citonic na Znojemsku zemřel spolujezdec pravděpodobného viníka nehody. Zemřel i řidič osobního vozu na Pardubicku, který po vyjetí ze zatáčky dostal smyk, vyjel mimo vozovku a narazil do oplocení a stromů.

Publikoval: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru