Otevřít menu
Doprava dnes
-

Poslední část obchvatu Olomouce má zahájené stavební řízení

Olomouc se dočká dokončení obchvatu. Právě dnes ministerstvo dopravy zahájilo stavební řízení na poslední část dálničního obchvatu krajské metropole mezi Slavonínem a Křelovem. Stavba by měla být zahájena v roce 2024.

14:03 / 9. ledna 2023
Poslední část obchvatu Olomouce má zahájené stavební řízení

Stavba tříkilometrového úseku dálnice mezi Slavonínem a Křelovem má stát zhruba miliardu korun. Po jeho zprovoznění, které je naplánováno na rok 2026, by se měly přestat tvořit dlouhé kolony před okružní křižovatkou u hypermarketu Globus na západním okraji města. Při majetkoprávní přípravě bude nutné vyřídit přibližně 450 smluv, které zahrnují nejen výkupy pozemků, ale také uložení věcných břemen či nájemní smlouvy. ŘSD zároveň začne připravovat podrobnou technickou dokumentaci pro zadání stavby.

Přípravu stavby poslední části obchvatu Olomouce mezi Slavonínem a Křelovem dlouho komplikovaly spory o vedení trasy v katastru Křelova. Kvůli změně zákona bylo nutné v roce 2018 zopakovat složitý proces posuzování vlivu stavby na životní prostředí EIA. Poslední úsek dálničního obchvatu Olomouce je součástí dálnice D35. Takzvaná západní tangenta spojí současný konec D35 ve směru od Mohelnice s první etapou obchvatu. Stavba téměř 15 kilometrů dlouhé jižní části obchvatu Olomouce byla dokončena v roce 2003 a stála 4,9 miliardy korun.

Autor: Filip Červinka (čerpáno z ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru