Otevřít menu
Doprava dnes
-

Práce na budově v Teplicích běží na plné obrátky

Nádražní budovu v Teplicích zahalilo lešení, stavební činnost na fasádě a střeše probíhá prakticky po celém jejím obvodu. Pracuje se jak na montáži nové střešní krytiny, tak na výměně oken. Současně se provádějí restaurátorské úpravy. Většina prací v celkové hodnotě 236 milionů korun skončí v závěru letošního roku.

11:41 / 24. května 2023
Práce na budově v Teplicích běží na plné obrátkyi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: SŽ.

Probíhá intenzivní příprava na výluku prvního nástupiště, která začne 4. srpna a potrvá přibližně dva měsíce

"Rekonstrukce vnějšího pláště památkově chráněné výpravní budovy začala loni v srpnu. Týká se střechy a fasády, oken a dveří a také úprav 1. nástupiště a jeho zastřešení. Osazují se nová okna, pokračuje montáž střešní krytiny a hromosvodu. Pod dohledem odborníků se pak provádějí finální štuky a restaurátorské práce. V souvislosti s rekonstrukcí 1. nástupiště došlo k odstranění přístřešku včetně peronních sloupků, které procházejí obnovou. Probíhá intenzivní příprava na výluku prvního nástupiště, která začne 4. srpna a potrvá přibližně dva měsíce. Následovat bude výluka trakčního vedení, během které dojde k vybudování nového přístřešku," zaznělo ze Správy železnic.

Zhotovitelem prací je firma Chládek a Tintěra. Předpokládané ukončení hlavních stavebních prací je na konci letošního roku. Na ně by měla navázat druhá etapa, která bude řešit kompletní rekonstrukci interiéru. Realizace tohoto projektu je navržena ke spolufinancování Evropskou unií z prostředků Nástroje pro oživení a odolnost (RRF).

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: SŽ)

zpět na články

inzerce

nahoru