Otevřít menu
Doprava dnes
-

Pražské letiště bude používat nový systém pro zadávání veřejných zakázek

Pražské letiště začne od dubna nově používat systém pro zadávání veřejných zakázek Tender Arena. Dosud společnost využívala elektronický nástroj E-ZAK. Od změny si slibuje především zjednodušení a zpřehlednění komunikace s obchodními partnery.

10:29 / 30. března 2022
Pražské letiště bude používat nový systém pro zadávání veřejných zakázeki

Foto: prg.aero

"Naší snahou je vytvářet takové prostředí a podmínky, které nebudou našim partnerům klást zbytečné překážky, ale naopak jim umožní se o naše zakázky ucházet jednodušeji. Chceme být atraktivním zadavatelem, jehož zakázky jsou dostupné pro široké spektrum dodavatelů napříč všemi obory,“ řekl výkonný ředitel centrálního nákupu a projektové kanceláře Tomáš Sova.

Úprava souvisí s celkovou změnou komunikace s obchodními partnery, kterou letiště zahájilo. Na začátku března zástupci letiště s novým směřováním seznámili stávající i potenciální nové dodavatele. Letiště tím chce snížit administrativní náročnost spojenou s podáváním nabídek, zjednodušit smluvní dokumenty a také aktivně komunikovat o tom, co se na letišti chystá.

Letiště Praha je zadavatelem pouze ve specifických případech tzv. sektorových veřejných zakázek, kde je předmětem zakázky činnost související s využíváním území pro účely provozování letišť. Není tak veřejným zadavatelem ve smyslu zákona o zadávání veřejných zakázek.

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru