Otevřít menu
Doprava dnes
-

Pražské letiště obhájilo akreditaci od ACI, která dokládá bezpečnost

Letiště Praha je nadále bezpečným letištěm. To ukazuje certifikát ACI Airport Health Accreditation, který pražské letiště opět získalo za vysokou úroveň přijatých cílů a opatření v oblasti zdraví. To vše přispívá bezpečnosti cestujících, kteří létají přes Prahu.

20:56 / 13. prosince 2022
Pražské letiště obhájilo akreditaci od ACI, která dokládá bezpečnosti

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Letiště Praha.

Letiště Praha akreditaci obhájilo na dalších dvanáct měsíců

Generální ředitel ACI World, Luis Felipe de Oliveira v akreditaci napsal:Přezkoumání dat, která jste poskytli prostřednictvím našeho hodnoticího systému, prokázalo, že vaše letiště obdivuhodným způsobem stále pokračuje v naplňování cílů, aby se všichni cestující při návštěvě letiště cítili bezpečně. Vaše kroky jsou v souladu s doporučenými zdravotními opatřeními stanovenými v pokynech ACI Aviation Business Restart and Recovery, doporučeními pracovní skupiny pro obnovu letectví rady Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) a osvědčenými postupy v odvětví.“ Letiště Praha akreditaci obhájilo na dalších dvanáct měsíců. „Přestože se v Česku i jinde v Evropě postupně rozvolňovala ochranná opatření při cestování, stále jsme dbali na nastavené procesy a opatření. Některá z nich u nás zůstala formou doporučení, jako například respirátor v uzavřených prostorách letiště. Jsem nesmírně rád, že se cestování pomalu vrací do zajetých kolejí bez strachu, že se tak vracíme na cestu ke slibné budoucnosti, ve které bezpečné místo jako letiště, hraje velmi důležitou roli,“ pronesl Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha.

ACI Airport Health Accreditation (AHA) je oficiální akreditační program, který je otevřen všem členským letištím této organizace po celém světě. ACI v rámci něj hodnotí letiště podle jednotlivých kritérií a posuzuje tak jejich nastavená ochranná opatření a další nástroje, které používají v boji s koronavirem. Získání akreditace pak potvrzuje, že je letiště dobře připraveno a že cestující mohou s klidem a bezpečně z těchto letišť létat. Zároveň díky této akreditaci dochází v celém leteckém odvětví k nastavení hygienických standardů, které mají za cíl nejen zvýšit bezpečnost cestování, ale také posílit důvěru cestujících v akreditovaná letiště a zvýšit poptávku po leteckém cestování. Airports Council International (ACI) je celosvětovou oborovou asociací, která sdružuje přibližně 1960 letišť v celkem 176 zemích světa. Byla založena v roce 1991 a jejím cílem je podporovat spolupráci mezi členy a ostatními partnery v oblasti letecké dopravy.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: Letiště Praha)

zpět na články

inzerce

nahoru