Otevřít menu
Doprava dnes
-

Přelom v Lázních Bohdaneč! Kamiony mají smůlu

Po několika dlouhých letech si lázeňské městečko společně s okolními obcemi uleví. Řidiči nákladních automobilů si přes Chýšť, Voleč, Rohovládovu Bělou, Bukovku a Lázně Bohdaneč zkracovali cestu. Tomu je nyní konec, v úseku Lázně Bohdaneč – D11 je vjezd pro tranzitní dopravu nad dvanáct tun zakázán.

12:48 / 21. září 2021
Přelom v Lázních Bohdaneč! Kamiony mají smůlu

„Uskutečnilo se několik jednání se zástupci obcí a Ministerstvem dopravy, které tento stav hodně trápil. Na silnici první třídy není možné cedule se zákazem vjezdu pro tranzitní dopravu osadit, a proto jsme se rozhodli, že si silnici převezmeme do naší správy. Chtěli jsme si ji ale převzít v co nejlepším stavu, proto byl proces převzetí delší, než jsme čekali. Ano, kraj musí vynaložit finanční prostředky na údržbu, ale můj názor je, že kraj má pomoci tam, kde už samospráva vystřílela všechny náboje a řešení je v nedohlednu,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

Kraj při jednáních s Ministerstvem dopravy získal finanční prostředky na zvýšení bezpečnosti v úseku Lázně Bohdaneč – D11 pomocí položení tichého koberce a vybudováním vjezdových bran.

Velkou roli v celé situaci sehrály samosprávy města Bohdaneč a obce Rohovládové Bělé. „Myslím, že už bych se ani nedopočítal toho, kolik let trvalo, než se situaci ohledně tranzitní dopravy nad dvanáct tun v Bohdanči a obcích na trase podařilo vyřešit. Přidanou hodnotou je rekonstrukce průtahu našeho města. Dokončili jsme nyní první, nejdelší etapu rekonstrukce silnice, od mlýnů po okružní křižovatku. Ale čekají nás ještě další tři – od okružní křižovatky k mostu přes rajskou struhu, rekonstrukce mostu a úsek od mostu ke konci města směr Pardubice. Se zahájením počítáme v jarních měsících příštího roku. Práce před sebou máme ještě hodně, nicméně mě už teď velmi těší, kam jsme se posunuli. Oddychnou si nejen obyvatelé, ale také lázeňští hosté,“ konstatoval místostarosta města Lázně Bohdaneč Josef Štěpanovský.

V návaznosti na zákaz vjezdu tranzitní dopravy se plánuje také vybudování nové okružní křižovatky v Rybitví. „To povede k větší bezpečnosti a zklidnění dopravy. Cedule se zákazem vjezdu se pak posune až na tuto křižovatku, která mimo jiné bude přizpůsobena tomu, aby se na ní mohla zbloudilá nákladní vozidla otočit,“ upřesnil Kortyš.

zpět na články

inzerce

nahoru