Otevřít menu
Doprava dnes
-

Přes dálnici D11 v Praze vzniká nový most

Přes dálnici D11 se v ulici Božanovská v Praze 20 staví zcela nový most. Ten původní musel jít v roce 2021 kvůli špatnému technickému stavu k zemi, hrozily totiž pády kusů betonu na vozovku. Rekonstrukce tedy nepřipadala v úvahu a Technická správa komunikací se rozhodla, že postaví kompletně nový most.

14:28 / 19. června 2023
Přes dálnici D11 v Praze vzniká nový mosti

Foto: mdcr.cz

Přípravné práce a stavební průzkumy začaly na podzim roku 2022, ty ale dopravu nijak neomezovaly. Hlavní práce, kdy bylo třeba odbourat zbytky pilířů, začaly v březnu letošního roku. Pilíře budou zčásti zachovány, částečně ale vzniknou zcela nové, které poslouží jako základ budoucího mostu přes dálnici D11.

„My počítáme s tím, že nyní tam je pouze drobné dopravní omezení, kdy jezdíme v režimu dva a dva jízdní pruhy v obou dvou směrech, ale částečně je omezený ten odstavný pruh,“ okomentovala dopravní situaci Barbora Lišková, tisková mluvčí Technické správy komunikací. V momentě, kdy se začnou umísťovat nosníky na nově postavené pilíře, to znamená v průběhu letních prázdnin, tak dojde k částečnému omezení dopravy i na samotné dálnici D11. Přes dálnici nyní vede objízdná trasa do ulic Ve Žlíbku, Náchodská a Božanovská.

„Mělo by to být v nočních uzávěrách, kdy se budou umísťovat právě ty nosníky, které budou součástí hlavní nosné konstrukce. Budou se umísťovat z jeřábů, tím pádem z důvodu bezpečnosti se na krátkou dobu v nočních hodinách dálnice D11 uzavře," dodává Lišková.

Technická správa komunikací o tom bude včas informovat, jakmile bude mít schválený termín, a to po dohodě s Ředitelstvím silnic a dálnic, které je správcem komunikace D11. Předpoklad je v tuto chvíli takový, že zprovoznění nového mostu, který bude mít obdobné parametry jako ten původní, bude do 20. prosince tohoto roku, pokud to ovšem umožní klimatické podmínky. Dokončovací práce pak budou ještě probíhat do 30. dubna příštího roku. Tam už to ale bude bez větších omezení.

Autor: Petr Dejnožka.

zpět na články

inzerce

nahoru