Otevřít menu
Doprava dnes
-

Přestavba silnice mezi Znojmem a Lechovicemi dokončena

Ředitelství silnic a dálnic dnes dokončilo přestavbu silnice I/53 v úseku Znojmo – Lechovice, včetně prací na nové okružní křižovatce s komunikací III. třídy spojující obce Bantice a Hodonice. Zrekonstruovaný sedmikilometrový úsek je bez dopravního omezení opět průjezdný od 1. července.

17:54 / 6. července 2023
Přestavba silnice mezi Znojmem a Lechovicemi dokončena

 „V rámci stavby, kterou jsme zahájili v loňské stavební sezóně, došlo ke kompletní přestavbě více než sedmikilometrového úseku silnice I/53 mezi Znojmem a Lechovicemi. Tu jsme rozšířili z 9,5 na 11,5 metru. Na 1,5 kilometru dlouhé části, která navazuje na obchvat Lechovic, jsme ve směru na Znojmo vybudovali další jízdní pruh. Křižovatku, která na silnici I/53 napojuje obce Bantice a Hodonice, jsme přebudovali na okružní. Ostatní úrovňové křižovatky se silnicemi nižších tříd jsou již zrušeny, což přispěje k větší bezpečnosti i plynulosti provozu. Objízdné trasy, které řidiči využívali od března loňského roku, po vyhodnocení míry poškození opravíme,“ uvedl ředitel Závodu Brno ŘSD ČR David Fiala.

Komunikace I/53 je v oblasti jižní Moravy důležitým dopravním tahem, zajišťujícím silniční spojení mezi dvěma významnými mezinárodní tahy, kterými jsou E59 (Vídeň – Znojmo – Jihlava) a  E461 (Vídeň – Mikulov – Brno – Svitavy). Silnice I/53 spojuje společně s dálnicí D2 dvě největší města Jihomoravského kraje, a to Brno se Znojmem. Průměrná denní intenzita provozu na I/53 přesahuje hranici dvanácti tisíc vozidel.

Autor: Karel Geba (zdroj: ŘSD)

 

zpět na články

inzerce

nahoru