Otevřít menu
Doprava dnes
-

Připomeňme si dokončení plzeňské vozovny Slovany, ke které přispěl OPD

Operační program Doprava v březnu přispěl k jedné velké akci, která se udála v Plzni. Plzeňský městský dopravní podnik v půlce března totiž dokončil rekonstrukci plzeňské vozovny na Slovanech. Rekonstrukce trvala 29 měsíců, přičemž na projekt OPD přispěl 720 milionů Kč.

11:04 / 14. dubna 2023
Připomeňme si dokončení plzeňské vozovny Slovany, ke které přispěl OPDi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: OPD/Plzeňský městský podnik.

Nově zrekonstruovaná vozovna nabízí nesrovnatelně vyšší kvalitu technického vybavení

Již od 16. března 2023 je otevřena nově zrekonstruovaná vozovna na plzeňských Slovanech. Výstavba tohoto projektu byla podpořena Operačním programem Doprava 2014-2020, a to prostřednictvím Fondu soudržnosti se schváleným příspěvkem více než 720 mil. Kč. Jelikož se jedná o jedinou tramvajovou vozovnu v Plzni, její rekonstrukce probíhala za plného provozu a trvala 29 měsíců. Podílelo se na ní okolo 950 osob. Nově zrekonstruovaná vozovna nabízí nesrovnatelně vyšší kvalitu technického vybavení, včetně myčky tramvají využívající dešťovou vodu, moderního podúrovňového soustruhu na obrábění ojetých kol tramvají nebo průjezdné haly pro odstav tramvají o délce 124 metrů, ve kterých je možné nově odstavit 52 vozů o délce 33 metrů a 7 vozů o délce 15 metrů. Nová vozovna poskytuje lepší zázemí pro zaměstnance a rovněž je mnohem lépe a citlivěji řešeno i její sousedství v těsné blízkosti obytné zóny.

Celá vozovna je navíc navržena v konceptu modrozelené infrastruktury, který je založen na principu odpovědného nakládání s dešťovou vodou. Do tohoto konceptu je zahrnuta i zelená střecha o výměře cca 13,5 tisíce metrů čtverečních, již zmíněná myčka a také závlahový systém pro zalévání svislých ozeleněných částí budov. Nová vozovna přispívá nejen k lepší údržbě tramvají a celkovému provozu plzeňské městské veřejné dopravy, ale také pomáhá zlepšovat klima a životní podmínky pro obyvatele zástavby v okolí areálu.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: OPD)

 

zpět na články

inzerce

nahoru