Otevřít menu
Doprava dnes
-

Probíhá konference Digitální Česko 2022

Praha se na dva dny stane centrem evropské digitalizace, vrcholní političtí představitelé zde společně s experty představí vizi digitální budoucnosti. Ve čtvrtek a v pátek 12. a 13. května se totiž uskuteční VII. ročník mezinárodní konference Digitální Česko, která svým rozsahem patří mezi vůbec nejvýznamnější akce tohoto druhu ve střední Evropě.

10:17 / 12. května 2022
Probíhá konference Digitální Česko 2022

Do Prahy se sjedou vrcholní političtí představitelé společně s předními experty, aby zde přestavili budoucnost digitalizace v několika oblastech.

Mezi hlavní hosty letošního ročníků patří například místopředsedkyně Evropské komise Dubravka Šuica, estonský ministr zdravotnictví a práce Tanel Kiik, ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, estonský datový expert Ott Velsberg, který se stará o estonskou digitalizaci a automatizaci, ředitel inovativního dánského portálu veřejného zdraví Sundhed.dk Morten Elbæk Petersen, generální ředitel české společnosti Avast Software, zabývající se počítačovou bezpečností, Ondřej Vlček nebo zástupkyně švédské firmy Einride, specializující se na autonomní elektrické kamiony, Pia Berglund. Konferencí bude provázet archeoložka umělé inteligence Sara Polak. Úvodní den 12. května je zaměřen na digitalizaci z pohledu České republiky. Konferenci projevem zahájí lídryně běloruské opozice a politička Světlana Čichanovská v 10:00.

Konference Digitální Česko představuje klíčovou akci tohoto roku zaměřenou na oblast digitalizace. Na konferenci kromě významných hostů vystoupí také například robot Ludvík nebo robot hrající skladby "svého oblíbeného“ Beethovena. Účastníky konference, kterou pořádá Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Google a Microsoft, čeká dvoudenní program nabitý mnoha zajímavými informacemi, zahraničními inspiracemi a také zkušenostmi hostů udávající trendy digitalizace.

Panely se zaměří na těchto pět témat:

1) Česko na cestě od montovny k mozkovně

2) Pokrok a nové výzvy eGovernmentu

3) Internet, umělá inteligence, bitcoin… A co přijde dál?

4) Finanční technologie budoucnosti

5) Chytrá eMobilita pro 21. století

Autor: Mgr. Petr Dejnožka

Probíhá konference Digitální Česko 2022 . Probíhá konference Digitální Česko 2022 . Probíhá konference Digitální Česko 2022 . Probíhá konference Digitální Česko 2022 .
zpět na články

inzerce

nahoru