Otevřít menu
Doprava dnes
-

Probíhá oprava mostu přes řeku Nežárku v Jindřichově Hradci, práce potrvají do října

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se dalo v Jindřichově Hradci do opravy mostu přes řeku Nežárku. Práce na silnici I/23 by měly trvat do října. Oprava tohoto mostu, který se nachází nedaleko vlakového i autobusového nádraží, byla potřebná.

13:55 / 7. června 2023
Probíhá oprava mostu přes řeku Nežárku v Jindřichově Hradci, práce potrvají do říjnai

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

Technický stav mostu vykazoval závady, které musely být opraveny

Vladimíra Hrušková, ředitelka ŘSD Jihočeského kraje, řekla: "Technický stav mostu vykazoval závady, které musely být opraveny. Jednalo se hlavně o mostní závěry, ale i zábradlí bylo ve špatném technickém stavu a také izolace začaly propouštět, takže byl nejvyšší čas tu opravu provést."

Práce na opravě mostu budou probíhat ve dvou etapách, potrvají až do začátku října. "Budeme opravovat mostní svršek, to znamená, že budeme sundávat vozovkové souvrství, izolace a budeme upravovat i ten beton do spádu tak, jak potřebujeme. Budeme měnit mostní závěry, a ještě budeme opravovat ty mostní zídky.,“ dodala Vladimíra Hrušková.

Řidiči se tak musí připravit na dopravní omezení, která je v tomto úseku čekají. Dobrou zprávou ale je, že po celou dobu opravy bude most průjezdný. Vladimíra Hrušková, ředitelka ŘSD Jihočeského kraje, pokračovala: "Oprava bude trvat šest měsíců. První tři měsíce se tady bude jezdit kyvadlově. To znamená, že do začátku prázdnin se na světla budou střídat jízdní pruhy. O prázdninách se potom bude dělat zbytek mostu a provoz tu už bude obousměrný, ale se sníženou rychlostí."

Celkové náklady na rekonstrukci se vyšplhají na téměř 26 milionů korun bez daně. Opravu mostu financuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Tuto zakázku získala firma PORR a. s., jejíž cena byla podle rozpočtu nejlepší, přičemž se jedná o měřený kontrakt.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: ČTK a light.polar.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru