Otevřít menu
Doprava dnes
-

Probíhá výběrové řízení na zhotovitele obchvatu a přemostění obce Žiželice

Aktuálně u stavby obchvatu a přemostění obce Žiželice na silnici I/27 probíhá výběrové řízení na zhotovitele, o němž by mělo být do konce roku 2021 rozhodnuto. Následovat bude geotechnický průzkum a další přípravné práce vedoucí k realizaci, kterou bychom chtěli zahájit na jaře příštího roku a ukončit v listopadu 2025. Předpokládaná cena stavby je 863 730 000 Kč bez DPH.

12:59 / 12. listopadu 2021
Probíhá výběrové řízení na zhotovitele obchvatu a přemostění obce Žiželicei

Foto: rsd.cz

Navržený obchvat obce Žiželice v délce téměř 3 km má za cíl odvedení tranzitní dopravy na silnici I/27 mimo obec, čímž významným způsobem sníží dopravní zatížení v obci a zároveň přispěje k větší bezpečnosti a ke zlepšení životního prostředí v dané lokalitě. Zároveň dojde ke zlepšení jízdních parametrů na silnici I/27, což povede k větší plynulosti silničního provozu v tomto úseku.

Mezi specifika stavby patří například, že si obchvat a přemostění nevyžádá žádné demolice, přeložka respektuje původní trasu silnice a vyrovnává řadu stávajících protisměrných zatáček. Ve stoupání od Žatce pak bude navýšen počet jízdních pruhů. Náročný terén vyžaduje zřízení několika zárubní a opěrných zdí. Komunikace prochází geologicky náročným územím se svahovými sesuvy, čímž jsou kladeny zvýšené nároky na návrh i realizaci nejnáročnějšího objektu stavby, kterým je 377 m dlouhý most. Ten vede přes údolí potoka Hutná hlubokého 40 m.

Autor: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: rsd.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru