Otevřít menu
Doprava dnes
-

Provoz MHD ve Zlíně musel přejít na letní jízdní řády!

Mimořádně vysoký počet řidičů, kteří v posledních dnech z důvodu rychlého šíření onemocnění covid-19 skončili v pracovní neschopnosti nebo ošetřují nemocného člena rodiny, způsobil, že Dopravní společnost Zlín – Otrokovice již nedokáže obsadit všechny služby. 

7:21 / 27. ledna 2022
Provoz MHD ve Zlíně musel přejít na letní jízdní řády!i

Foto: zlin.cz

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice je tak nucena řešit situaci dočasným převedením provozu na letní jízdní řády. Podle letních jízdních řádů jezdi trolejbusy a autobusy v pracovních dnech od středy 26. ledna 2022. 

Nebývale vysoké procento řidičů Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice je ve stavu pracovní neschopnosti. Z přibližně 180 řidičů v hlavním pracovním poměru bylo v posledních dnech v izolaci, v karanténě nebo ošetřovalo nemocného člena rodiny na tři desítky osob a počet práceneschopných se dál zvyšoval. „Za těchto okolností by již bylo velmi těžké zajišťovat obsazení všech služeb podle jízdních řádů pro běžné pracovní dny. Jsme nuceni přistoupit na dočasné omezení provozu. Budeme od středy 26. ledna jezdit podle tzv. letních jízdních řádů, které představují snížení výkonů asi o deset procent. Předpokládáme, že z důvodu stejné nemoci zůstanou doma i mnozí cestující, takže přepravní kapacita bude dostatečná,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň. 

Odjezdy podle tzv. letního provozu jsou uvedeny v prostředním sloupci časových údajů v běžných zastávkových jízdních řádech. Provoz MHD o víkendech se nemění. Omezení dopravy schválila na svém pondělním zasedání Rada města Zlína.

Dopravní podnik má za úkol situaci průběžně vyhodnocovat


DSZO vzala v úvahu zkušenosti s podobným omezením provozu z roku 2021 a 2020 a nad rámec letních jízdních řádů vypraví na linky ještě některé posilové spoje, zejména v ranních časech. „Přehled posilových spojů bude na zastávkách vyvěšen a cestující jej dohledají také na webu www.dszo.cz,“ doplnil vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek. Podle letního provozu bez posilových spojů budou jezdit trolejbusy a autobusy také po dobu jarních prázdnin od 4. do 11. února. 

O rozsahu provozu MHD po skončení jarních prázdnin a případném návratu na standardní jízdní řády pro pracovní dny bude rozhodnuto podle aktuálního vývoje epidemie a podle počtu řidičů v pracovní neschopnosti. DSZO o tom bude cestující včas informovat. „Všem cestujícím, kteří využívají služeb MHD, se za omezení provozu omlouváme. Jakmile to bude možné, obnovíme provoz  standardním jízdním řádem. S DSZO jsme domluveni, aby byly zajištěny především spoje v exponovaných časech, které jsou využívány pro cestování do školy či práce. Zároveň má DSZO za úkol situaci průběžně vyhodnocovat a v případě potřeby posílit vybrané ranní a odpolední spoje,“ sdělil radní pro dopravu, Michal Čížek.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (Zdroj: TZ Dopravní společnost Zlín – Otrokovice)

zpět na články

inzerce

nahoru