Otevřít menu
Doprava dnes
-

Provoz na dálnici mezi Vyškovem a Kroměříží bude kvůli opravě omezený

Stavbaři začali v sobotu 1. dubna rekonstruovat dálnici D1 mezi Vyškovem a Kroměříží. Oprava čeká hlavní trasu mezi kilometry 229 až 254 včetně exitů 230 Vyškov – východ, 236 Ivanovice na Hané a 244 Mořice. Provoz na dálnici bude kvůli opravám omezený.

16:22 / 2. dubna 2023
Provoz na dálnici mezi Vyškovem a Kroměříží bude kvůli opravě omezenýi

Foto: mesto-kromeriz.cz

„Veškerý provoz zůstane na dálnici D1 v užším profilu, rozdělení zúžených jízdních pruhů do obousměrného režimu 1+1 nebo 2+2 se bude odvíjet od šířkových možností volné vozovky vůči potřebám bezpečného pohybu pracovníků. Uzavřené sjezdy či nájezdy nahradí objízdné trasy přes nejbližší mimoúrovňové křižovatky dálnice D1, kde se řidiči pohodlně otočí a v souladu s oranžovými směrovkami dojedou do cíle,“ uvedlo v tiskové zprávě ŘSD.

Dělníci se prioritně zaměří na 15 mostů, tři mimoúrovňové křižovatky a na povrch dálnice D1. Konkrétně budou odstraněny nerovnosti, vyměněna svodidla, vyčištěno stávající odvodnění, obnoveno značení a budou také upraveny krajnice a středový pás. Náklady na rekonstrukci ŘSD vyčíslilo téměř na 79 milionů korun bez DPH.

Autor: Karel Geba (čerpáno z ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru