Otevřít menu
Doprava dnes
-

Provozovatelé ropných tankerů Euronav a Frontline se dohodli na fúzi

Belgický provozovatel ropných tankerů Euronav a konkurenční společnost Frontline se spojí. Dohodli se na fúzi ve formě výměny akcií. Hodnota transakce činí 4,2 miliardy USD (94,5 miliardy Kč). Dnes to oznámily obě společnosti. Spojená firma bude mít vedoucí postavení na trhu tankerů.

16:25 / 7. dubna 2022
Provozovatelé ropných tankerů Euronav a Frontline se dohodli na fúzi      i

Foto: pixabay.com

Po sloučení budou akcionáři firmy Euronav vlastnit podíl 59 % a akcionáři Frontline zbývajících 41 %. Nová skupina se 146 plavidly ponese jméno Frontline. Jejím ředitelem bude současný generální ředitel firmy Euronav Hugo De Stoop.

Transakci schválily představenstva a dozorčí rady obou firem. Podléhá však ještě mnoha dohodám (například o struktuře transakce) a schválením, včetně povolení regulačních orgánů. Upozornila na to agentura Reuters.

Euronav i Frontline se zabývají námořní přepravou a skladováním ropy. Společnost Frontline je registrována na Bermudách a sídlí v Oslu. Obchodní kanceláře má i v Británii. Pobočky Euronav se nachází v Evropě i v Asii.

Navrhovaná fúze přichází v době, kdy se trh s tankery ocitl v útlumu. Ve hře rovněž zůstává otázka související s dlouhodobou budoucností sektoru přepravujícího uhlovodíková paliva vzhledem ke globální snaze snížit emise a závislost na těchto palivech.

 

Publikovala: Dagmar Lánská (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru