Otevřít menu
Doprava dnes
-

První dva nové RegioPantery pro Jihočeský kraj byly nasazeny do provozu

Pravidelný provoz v Jihočeském kraji  zahájila 15. února 2022 dvojice nových RegioPanterů. Využít jejich služby můžete mezi Českými Budějovicemi, Dívčicemi a Strakonicemi.

22:36 / 18. února 2022
První dva nové RegioPantery pro Jihočeský kraj byly nasazeny do provozui

Foto: www.cd.cz

Jejich provoz se od 24. února rozšíří také na pravidelných spojích do Písku. Většina regionálních spojů mezi Českými Budějovicemi a Pískem bude už v polovině března obsluhována novými jednotkami. Na všech elektrifikovaných tratích v Jihočeském kraji se tak předpokládá velmi rychlá náhrada starších souprav moderními vlaky RegioPanter. Nové soupravy doplní čtveřici RegioPanterů z předcházejícího kontraktu. Ty již obsluhují tratě České Budějovice – Strakonice a České Budějovice – České Velenice a také zajišťují zkušební provoz na tzv. „Lipence“.

Ze společnosti Škoda Transportation bude do léta do Českých Budějovic dodáno deset nových jednotek RegioPanter. Postupně tak nahradí starší soupravy v regionální dopravě z Českých Budějovic do Strakonic a Písku, v další etapě do Jindřichova Hradce a potom po zahájení provozu na nové trati Soběslav – Planá nad Lužnicí také do Tábora a částečně i do Horního Dvořiště.

RegioPantery nabízejí cestujícím klimatizovaný interiér, palubní Wi-Fi síť, elektrické zásuvky 230 V 50 Hz a USB porty pro napájení cestovní elektroniky (mobilní telefony, notebooky, tablety). Na prostorném WC je sklápěcí pult pro přebalování kojenců. Cestující mají rovněž k dispozici velké prostory pro uložení zavazadel, kočárků a jízdních kol. Díky změnám v konstrukci podvozků poskytují vlaky také pohodlnější jízdu.

Jihočeské linky s plánovaným nasazením nových RegioPanterů v během roku 2022:

České Budějovice – Strakonice

České Budějovice – Písek

České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Jindřichův Hradec

České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Tábor

Na trati České Budějovice – České Velenice je již zajištěn provoz RegioPantery z předešlé série.

 

Publikovala: Dagmar Lánská (zdroj: www.cd.cz)

 

 

zpět na články

inzerce

nahoru