Otevřít menu
Doprava dnes
-

GWM představila první nabíjecí stanici G-Charge Supercharging Station

Společnost GWM představila 3. listopadu v thajském Bangkoku první nabíjecí stanici G-Charge Supercharging Station na světě. Jedná se o nejnovější úspěch v oblasti vývoje nové energie, který přestavila uživatelům.

7:54 / 15. listopadu 2021
GWM představila první nabíjecí stanici G-Charge Supercharging Stationi

Foto: msn.com

Nabíjecí stanice G-Charge Supercharging Station, první stanice pro rychlé nabíjení od společnosti GWM s režimem nabíjení stejnosměrným proudem, má šest konektorů. Tyto konektory jsou vybaveny třemi stejnosměrnými nabíjecími jednotkami, z nichž každá má dva konektory CCS typu 2. To znamená, že funguje, i když potřebujete nabíjet současně s pěti dalšími uživateli.

Kromě toho nabízí nabíjecí stanice G-Charge dostatek prostoru a energie. Její maximální výkon při nabíjení je 160 kW a uživatelé ji mohou využívat 24 hodin denně.

Nabíjecí stanice má také velmi uživatelsky přívětivou funkci pokynů pro nabíjení. Pomocí aplikace GWM APP mohou uživatelé rychle zjistit, kde se nabíjecí stanice nacházejí, rezervovat si dobu nabíjení, platit za něj, využívat ho a podobně. Nejen, že jim to ušetří čas, ale také to bude odpovídat jejich cestovnímu plánu, takže se jim dostane velmi inteligentního zážitku.

Společnost GWM také prozradila, že uživatelé vozů ORA GOOD CAT mohou na nabíjecí stanici G-Charge Supercharging Station využívat bezplatné nabíjení. Modely ORA GOOD CAT 400 TECH a 400 PRO dokáže nabít z 30 % na 80 % za 32 minut a model 500 ULTRA z 30 % na 80 % za 40 minut.

Bezpečnější, ekologičtější a inteligentnější produkty 


Podle oficiálních zdrojů uzavřela společnost GWM 3. listopadu dohodu o spolupráci se společností PEA ENCOM International Company Limited. Jedná se o dceřinou společnost společnosti PEA specializující se na rozvoj zelené energie v Thajsku, která vybudovala desítky nabíjecích stanic pro elektromobily. V tomto případě nainstalovala solární systém na nabíjecí stanici G-Charge Supercharging Station, která se tak stala jednou z největších veřejných stanic pro rychlé nabíjení elektromobilů v Thajsku.

Kromě výstavby nabíjecí infrastruktury dosáhla společnost GWM i dalších průlomových úspěchů v oblasti vývoje nové energie. Jako příklad lze uvést technologii baterií Dayu. Tato klíčová technologie, na kterou byly podány desítky patentů, umožňuje hašení, izolaci, chlazení nebo vybití zdrojů tepla a podobné procesy, dokáže také účinně zabránit explozi napájecích baterií v důsledku přehřátí.

Meng Xiangjun, rotující prezident společnosti GWM, v srpnu na konferenci Overseas Distributors Online 2021 uvedl, že v příštích pěti letech bude společnost GWM investovat 100 miliard jüanů do výzkumu a vývoje v oblasti nové energie a inteligentních řešení. Chce tak vyrábět bezpečnější, ekologičtější a inteligentnější produkty pro uživatele po celém světě.

 

Autor: Bc. Jakub Cimburek (zdroj ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru