Otevřít menu
Doprava dnes
-

První sníh problémy nepřinesl

Na mnohých místech v Česku v pátek a v noci na dnešek napadl první sníh a poprvé v této zimní sezoně vyjely do terénu sypače. Silnice jsou sjízdné, řidiči by ale měli jezdit opatrně. Menší komplikace jsou na železnici v Úpořinách na Teplicku, přes které vedou tratě z Ústí nad Labem do Bíliny a z Teplic do Lovosic, zamrzly výhybky.

15:41 / 19. listopadu 2022
První sníh problémy nepřinesli

Foto: silnice-zeleznice.cz

Silnice jsou v Česku sjízdné, na většině z nich sníh neleží. Některé jsou po chemickém ošetření mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností. Řidiči by měli dávat pozor hlavně ve vyšších polohách, kde by mohlo opět sněžit. Někde také může být námraza.

Například v Praze, Středočeském, Plzeňském, Ústeckém a Libereckém kraji či na Vysočině letos vyjeli silničáři poprvé. Ve středních Čechách bylo nad ránem v terénu celkem 167 strojů pro údržbu silnic. Kolem osmé hodiny jezdilo asi deset sypačů, pracovaly v místech, kde vznikla lokální námraza, například v okrese Praha-západ. V Jihočeském kraji vyjelo v noci na dnešek 172 sypačů, jezdily v celém kraji.

"Jezdili jsme už od včerejška (pátku) od odpoledne a dá se říct, že to všude jde. Napadlo do pěti centimetrů, na horách trochu víc," řekl dnes ČTK dispečer správy a údržby silnic v Karlovarském kraji Josef Bulka. Postupně vyjely sypače na všechny úseky a na některých místech dnes po půlnoci znovu.

"Sypače vyjely poprvé v regionu včera (v pátek) kolem 21:00, nejdřív na Tachovsku a na severu Plzeňska, domažličtí a rokycanští až před půlnocí. Postupně vyjely na všechny úseky a na některých místech dnes kolem druhé třetí ráno znovu," řekl ČTK dispečer Správy a údržby silnic  Plzeňského kraje Jiří Slapnička.

Aktuální výstraha meteorologů před sněhem a náledím platí až do nedělního dopoledne pro jihozápadní část země. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) je dnes nad Českem zataženo až oblačno. V jižní polovině může občas sněžit, na jihozápadě mohou být sněhové srážky četnější. Nejvyšší teploty budou mezi minus třemi a plus jedním stupněm Celsia. V 1000 metrech na horách bude kolem minus šesti, na Šumavě tepleji. "Budou se tvořit náledí a zmrazky," uvedl ČHMÚ na Twitteru. V noci na neděli mohou noční teploty v severní polovině území klesnout k minus deseti.

Autor: Karel Geba (čerpáno z ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru