Otevřít menu
Doprava dnes
-

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo stavbu I/34 Stráž nad Nežárkou – Lásenice

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo přeložku silnice I/34 Stráž nad Nežárkou – Lásenice. Jedná se o dvoupruhovou komunikaci se dvěma křižovatkami, mezi které je přidán jeden jízdní pruh pro předjíždění ve směru na Jindřichův Hradec.

9:50 / 29. července 2023
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo stavbu I/34 Stráž nad Nežárkou – Lásenicei

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

Otevíraný obchvat Dolní Lhoty je důležitou stavbou pro celý jihočeský region

„Otevíraný obchvat Dolní Lhoty je důležitou stavbou pro celý jihočeský region a dalším opatřením ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy na vytížené silnici I/34. Jsem rád, že se tato stavba se obešla bez výrazných komplikací a podařilo se ji zprovoznit pro řidiče o dva měsíce dříve, než bylo původně plánováno. Před dopravně rušným začátkem prázdnin je to dobrá zpráva pro řidiče i místní občany,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka.

„Nová přeložka přináší výrazné zlepšení směrových a výškových parametrů komunikace I/34 mezi Stráží nad Nežárkou a Lásenicí a umožní odvedení tranzitní dopravy z obce Dolní Lhota mimo obytnou zástavbu. Nová komunikace přinese řidičům vyšší bezpečnost a plynulost dopravy, obyvatelé Dolní Lhoty se díky přeložení silnice mimo obec mohou těšit na méně hluku, lepší životní prostředí a výrazné zlepšení bezpečnosti v obci. Postupná modernizace silnice I/34 bude pokračovat i nadále. V únoru jsme zahájili stavbu I/34 Lišov – Vranín a několik dalších akcí, jako např. západní obchvat Pelhřimova, máme aktuálně v přípravě,“ uvedl při zprovoznění stavby generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Komunikace I/34, je důležitý silniční tah, který vede ve směru České Budějovice – Třeboň – Jindřichův Hradec – Pelhřimov – Humpolec, kde kříží dálnici D1 a pokračuje dále na Svitavy. Je po něm současně vedena mezinárodní silnice E49, která z Třeboně odbočuje k hraničnímu přechodu Halámky a E551 směřující do Humpolce.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru