Otevřít menu
Doprava dnes
-

Regata Máchovo jezero chce vyplouvat až pětkrát do týdne včetně večerních plaveb!

Regata Máchovo jezero, která na oblíbené vodní ploše v Libereckém kraji provozuje lodní dopravu, plánuje rozšířit oblíbené večerní vyhlídkové plavby. Doposud vyplouvala třikrát týdně, v sezoně chce ale nabídnout okružní plavbu za soumraku! Pokud to kapacita dovolí, tak vypluje až pětkrát do týdne.

10:38 / 27. května 2022
Regata Máchovo jezero chce vyplouvat až pětkrát do týdne včetně večerních plaveb!i

Foto: Regata Máchovo Jezero.

Loď nabízí vyhlídku na západ slunce nad jezerem s živou hudbou, vyplouvá za soumraku a vrací se za tmy, řekl to ČTK včera ředitel společnosti Regata Máchovo jezero Vladimír Reichert. „Lodě na večerní plavby vyplouvají každý týden v jiný čas, záleží na čase, kdy zapadá slunce. Měníme časy každý týden, takže ten, kdo se chce svézt, si musí ověřit, kdy vyplouváme,“ doplnil Reichert.

Letošní plavební sezonu zahájili v Doksech na Českolipsku o Velikonocích. Aktuálně nabízejí výletní plavby dvakrát denně o víkendech, ve všedních dnech teď podle Reicherta není koho vozit, a tak vyplouvají jen na objednávku se školními výlety, objednávají si je i firmy, oblíbené jsou také svatby na lodi nebo oslavy narozenin. „Pravidelnou dopravu provozujeme o prázdninových měsících s lodí Hynek, která má kapacitu 70 míst, jezdí mezi osmi zastávkami kolem jezera, jede to šestkrát denně - třikrát jedním směrem a třikrát druhým směrem,“ dodal.

Nejoblíbenějším plavidlo Máj pojme až 250 cestujících! 


Máchovo jezero - kdysi Velký rybník, o jehož vznik se před více než 650 lety zasloužil Karel IV., je jediným místem v Libereckém kraji, kde mohou plout velké výletní lodě. Nejoblíbenějším plavidlem zdejší čtyřčlenné flotily je Máj, který pojme až 250 cestujících. Bílomodré plavidlo je největší lodí flotily a jedinou svého druhu, sedmdesátitunovou loď postavili speciálně pro Máchovo jezero v roce 1959. Právě tato loď zajišťuje i večerní vyhlídkové plavby.

Historie lodní dopravy na někdejším Velkém rybníku sahá do roku 1920, kdy začal cestující vozit malý dýmající parník Greif. Dnes jsou ve flotile kromě Máje a Hynka, ještě Racek a nejstarší Jarmila alias Marie, vyrobená v roce 1924. Ta před letošní sezonou prošla renovací. Jarmila slouží podle Reicherta jako posilová loď pro Hynka při zajištění pravidelné dopravy. „Když bývá nával a nevejdou se cestující na Hynka, tak vyjede i tato,“ dodal ředitel. Každoročně lodě přepraví kolem 30.000 lidí.

 

Publikoval: Jakub Cimburek (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru