Otevřít menu
Doprava dnes
-

RegioJet bude provozovatelem rychlíkových spojení mezi Prahou, Havlíčkovým Brodem, Jihlavou či Brnem

RegioJet bude od prosince 2026 provozovatelem na rychlíkové lince R9 Praha – Havlíčkův Brod – Jihlava/Brno. Nový dopravce RegioJet na této trase vzešel z nabídkového řízení Ministerstva dopravy (MDČR). V něm předložil nejvýhodnější nabídku. Podepsaná smlouva o zajištění rychlíkové dopravy je uzavřena na 15 let.

11:37 / 4. května 2023
RegioJet bude provozovatelem rychlíkových spojení mezi Prahou, Havlíčkovým Brodem, Jihlavou či Brnemi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: MDČR.

Cestující se mohou těšit na nové vlaky

Cestující se mohou těšit na nové vlaky a lepší dostupnost krajské Jihlavy, protože každých 120 minut pojede přímý vlak mezi Prahou, Havlíčkovým Brodem a Brnem i přímý vlak z Prahy přes Havlíčkův Brod do Jihlavy,“ říká ministr dopravy Martin Kupka. Podmínkou pro provozování rychlíků novým dopravcem je nákup nových vlaků s vozidly, která mohou jezdit alespoň 200 km/h. Vlaky tedy budou moci později využívat i úseků vysokorychlostních tratí, například v části trasy mezi Prahou a Kolínem. Samozřejmostí je připojení k internetu a nebude chybět ani prodej občerstvení ve vlaku.

Alespoň jedny dveře vlaku z každé strany musí být nízkopodlažní. Myslíme tak i na cestující se sníženou mobilitou a všechny ostatní, kteří využijí nástup či výstup bez schodů,“ představuje další přednosti nových vlaků ministr Kupka. Smlouva je uzavřena na dobu 15 let, neboť vybraný dopravce nakoupí nové vlaky, které mají dlouhou odpisovou dobu. Navíc smlouva stanoví požadavek na převod vozidel na dalšího dopravce.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: MDČR)

zpět na články

inzerce

nahoru