Otevřít menu
Doprava dnes
-

RegioJet nakupoval u Alstomu. V roce 2024 dorazí třináct lokomotiv

Český dopravce RegioJet koupí dalších 13 lokomotiv od firmy Alstom. Dodány mají být na podzim 2024. Nasazeny pak budou na vnitrostátní i mezinárodní dálkové linky.

12:08 / 8. února 2023
RegioJet nakupoval u Alstomu. V roce 2024 dorazí třináct lokomotiv

RegioJet má dostat od Alstomu 13 lokomotiv TRAXX MS3. Jedná se o tzv. vícesystémové lokomotivy, které jsou schopné provozu na tratích s různými napájecími soustavami. To usnadňuje jízdu nejen na linkách mezi Českem a okolními zeměmi, ale také u vnitrostátních spojů. "Aktuálně provozujeme 22 vícesystémových lokomotiv, z nichž 18 patří mezi poslední generaci TRAXX MS3," sdělil majitel RegioJetu Radim Jančura.

Firma má nyní 31 lokomotiv, sdělila ČTK mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová. Kromě vícesystémových lokomotiv TRAXX jsou to stroje od české Škody. Společnost má také sedm nových elektrických nízkopodlažních jednotek Pesa.

Nové stroje TRAXX jsou podle firmy úspornější. "Moderní lokomotivy TRAXX MS3 dokáží snížit spotřebu energie o pět až sedm procent," uvedl finanční ředitel RegioJetu Petr Kohoutek. Kromě zvýšení efektivity a nižších provozních nákladů umožní nové lokomotivy podle Jančury také další expanzi služeb RegioJetu v České republice i dalších evropských zemích.

Po dodání 13 nových strojů, plánovaném na podzim příštího roku, nabídne RegioJet část starších lokomotiv k pronájmu. "Nová technika nahradí 18 stávajících lokomotiv, které budou staženy do společnosti RegioJet Pool a připraveny k pronájmu dopravcům v České republice i dalších evropských zemích, pro které mají schválení. Jedná se o Rakousko, Německo, Polsko, Slovensko a Maďarsko," sdělil ředitel RegioJet Pool Jiří Schmidt.

Autor: Filip Červinka (čerpáno z ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru