Otevřít menu
Doprava dnes
-

Regionální den železnice v Trutnově se blíží! „Velkého bejčka“ si nesmíte nechat ujít

České dráhy společně se svými partnery připravily na neděli 4. září Regionální den železnice v Trutnově. Na místo oslav se návštěvníci mohou svézt z Hradce Králové zvláštním vlakem v čele s parní lokomotivou Velký bejček. Tento vlak zároveň uskuteční během dne další vyhlídkové jízdy.

14:28 / 1. září 2022
Regionální den železnice v Trutnově se blíží! „Velkého bejčka“ si nesmíte nechat ujíti

Foto: Parní lokomotiva Velký bejček (zdroj fotky: České dráhy).

Zájemci si na trutnovském hlavním nádraží prohlédnou výstavu kolejových vozidel a modelové kolejiště, nebude chybět výstava železničních modelů nebo promítání filmů s železniční tématikou. Parní vlak v čele s lokomotivou Velký bejček bude odjíždět z královéhradeckého hlavního nádraží v 7:33 a na trutnovské hlavní nádraží přijede v 9:35.

Historická souprava zajistí během dne dvě vyhlídkové jízdy, a to do Vrchlabí (odjezd z Trutnova hl.n. v 9:55) a do Červeného Kostelce (odjezd z Trutnova hl.n. ve 14:10). V 16:20 se pak vydá zpět do krajského města, kam přijede v 18:27.

Důvody oslav? Vzpomínky na první cestu vlaku

Program na trutnovském hlavním nádraží zahrnuje mimo jiné výstavu vozidel Českých drah. Součástí bohatého programu bude i jízda na stanovišti malé lokomotivy v obvodu depa. Děti se mohou těšit na zahradní železnici, výstavu funkčních modelových kolejišť a modelů kolejových vozidel ve spolupráci s klubem železničních modelářů Trutnov. Kompletní program a další podrobnosti najdete na webových stránkách www.denzeleznice.cz.

Den železnice se každoročně slaví v průběhu září jako vzpomínka na 27. září 1825, kdy na svou první cestu vyjel vlak vynálezce parní lokomotivy George Stephensona. Tento vlak spojil britský Stockton a Darlington.

 

Publikoval: Filip Červinka (Zdroj: TZ Českých drah)

zpět na články

inzerce

nahoru