Otevřít menu
Doprava dnes
-

Rekonstrukce autobusového nádraží v Bruntále bude stát devět milionů

V Bruntále začala rekonstrukce autobusového nádraží. Budou kvůli tomu dočasně přemístěny autobusové zastávky. Náklady na projekt dosahují bezmála devíti milionů korun. Novináře o tom včera informoval Jan Motal z bruntálské radnice.

8:12 / 22. července 2022
Rekonstrukce autobusového nádraží v Bruntále bude stát devět milionůi

Foto: Autobusové nádraží v Bruntále (zdroj: msstavby.cz).

Práce podle něj potrvají do konce roku. Po tuto dobu obyvatelé musejí počítat s komplikacemi. „Staveniště bude po nezbytnou dobu oplocené a uzavřené, takže veřejnost bude využívat chodník na protější straně silnice. Pohostinství Savana bude přístupné přes dvůr Společenského domu,“ řekl.

Dočasně bude přemístěno nástupní a výstupní stanoviště. To dočasné je umístěno v Zeyerově ulici. Stanoviště pro spoje přijíždějící od Moravskoslezského Kočova, Valšova a Meziny zůstane na svém místě. „Po ukončení stavebních prací budou zastávky přemístěny zpět do prostoru autobusového nádraží, které po renovaci nabídne mnohem lepší komfort nejen pro cestující, ale i pro pěší a motoristy. Zlepší se nejen funkčnost, kdy celý prostor bude také bezbariérový, ale rovněž estetika a vliv na životní prostředí, protože nově zde budou plochy zeleně,“ řekla místostarostka Hana Šutovská.

Při rekonstrukci autobusového nádraží vznikne také deset nových parkovacích míst. „V areálu vzniknou dvě nástupní autobusové zastávky a jedna výstupní. Prostor dostane kompletně nové povrchy, chodníky ze zámkové dlažby, nové přístřešky, zelené ostrůvky, opravena a vybavena novým zábradlím bude opěrná stěna,“ doplnil Motal.

 

Publikoval: Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru