Otevřít menu
Doprava dnes
-

Řidiči mohou zažádat ŘSD o náhradu škody způsobené nerovností na vozovce

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opravuje, rekonstruuje a staví nové silnice, které mohou být ve velmi nevhodném stavu. Na těchto komunikacích často vznikají výtluky. ŘSD proto umožňuje řidičům, kterým vznikne škoda na jejich autě kvůli stavu silnice, zažádat o náhradu škody.

9:37 / 10. února 2023
Řidiči mohou zažádat ŘSD o náhradu škody způsobené nerovností na vozovcei

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

Jak nahradit škodu způsobenou nerovností, výmolem, výtlukem či jinou závadou na vozovce?

Ředitelství silnic a dálnic ČR od zimy do jara eviduje zvýšené množství výtluků a podobných vad svěřených komunikací. Každoroční nerovnosti způsobují okolní vlivy doprovázené škodlivými změnami teplot. Noční mrazy či sněžení přes den střídané sluncem a teplotními šoky přispívají k rozpadu povrchů vozovek, které operativně opravuje smluvená údržba. Pracovníci ŘSD ČR i externí údržby téměř denně projíždějí dálnice a silnice I. třídy a v rámci kontrolní činnosti dochází k pečlivé evidenci nerovností. Některé vady jsou na místě opraveny, větší plochy poruch čeká rozsáhlejší rekonstrukce. Navzdory neustálé přítomnosti pracovníků v terénu dochází k menším nehodám ve formě proražených pneumatik, zkřivených disků kol a podobně.

„Majitel vozidla může požádat Ředitelství silnic a dálnic o náhradu škody způsobené nerovností, výmolem, výtlukem a jinou závadou na vozovce. Nejjednodušším postupem je navštívit oficiální web www.rsd.cz a pod odkazem „Organizace ŘSD ČR“ zvolit možnost „Hlášení škodní události“. Zde je  formulář, který slouží k vyplnění potřebných informací. Součástí hlášení jsou údaje o majiteli vozidla, kontakt na řidiče, fotodokumentace místa, popis události, škoda atd. Výhodou k vyřízení je doložení protokolu od Policie ČR. Posledním krokem je odeslání veškerých materiálů na e-mailovou adresu posta@rsd.cz,“ vysvětlil Miroslav Mazal z týmu komunikace.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru