Otevřít menu
Doprava dnes
-

Řidiči PPL CZ se školí pod záštitou Autoklubu ČR

Autoklub ČR dbá na bezpečnost silničního provozu nadmíru. V tomto smyslu rozvíjí mnoho projektů, kdy myslí na všechny účastníky přes malé děti až po seniory. Autoklub zajišťuje také školení profesionálních řidičů, kteří jsou na cestách každý den.

9:48 / 11. listopadu 2022
Řidiči PPL CZ se školí pod záštitou Autoklubu ČRi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Autoklub ČR.

Cílem spolupráce těchto dvou subjektů je posílení bezpečnosti řidičů v provozu

Autoklub ČR navázal spolupráci s nejvýznamnější logistickou firmou v ČR. Je jí společnost PPL CZ, s níž Autoklub zahájil pilotní projekt, který se již konal v roce 2021. „V roce 2022 se 200 řidičů PPL může těšit na 7 praktických školení pod záštitou Autoklubu ČR,“ prozradil mluvčí Autoklubu ČR Bohumil Pácl.

„Jsme rádi, že jsme navázali spolupráci právě s PPL CZ, jedním z lídrů přepravy zásilek na trhu. Od začátku jsme byli na stejné vlně, důraz na speciální bezpečnostní kurzy a dlouhodobé zvyšování kvalifikace řidičů je pro PPL CZ na předním místě. Bezpečnost silničního provozu je také pro nás prioritou a jejímu zvyšování věnujeme maximální pozornost. Z celkového pohledu jsou preventivní aktivity v této oblasti velmi žádoucí a přínosné. Přitom legislativní prostředí nepostihne v rámci kvalitního vzdělávání komplexně celou veřejnost. Nicméně právě společensky odpovědné firmy dokáží svým přístupem proškolit širokou skupinu řidičů, kteří se na silnici pohybují každý den, a tím přispívají k pozitivnímu ovlivnění statistik dopravní nehodovosti. Kéž by takových společností, jakou je PPL CZ, bylo co nejvíce,“ řekl Libor Budina, ředitel úseku Obecný motorismus Autoklubu České republiky.

Cílem spolupráce těchto dvou subjektů je posílení bezpečnosti řidičů v provozu. Dalším bodem je zdokonalení zvládání rizikových situací, mezi které patří krizové brždění, rychlé vyhýbání se překážkám či aquaplaning.

V PPL CZ je pro nás bezpečnost na prvním místě

„V PPL CZ je pro nás bezpečnost na prvním místě, a to nejen uvnitř naší sítě, ale ve všech oblastech, ve kterých působíme. Investice do kurzů zaměřených na bezpečnost silničního provozu je jasným důkazem, že ke svému závazku předního balíkového dopravce přistupujeme maximálně zodpovědně. Tyto aktivity jsou vedle mnoha dalších také plněním závazků naší strategie ESG. Pro své aktivity a přístup patříme mezi jedničky balíkového trhu. Zároveň jsme vyhledávaným zaměstnavatelem i spolehlivým partnerem pro silniční dopravce. Vzdělávací aktivity navíc plně souvisí s našimi investicemi v oblasti snižování uhlíkové stopy, zavádění alternativních pohonů a využívání obnovitelných zdrojů energie,“ uvedl David Voznička, provozní ředitel přepravní společnosti PPL CZ.

Školení je rozděleno na dvě části. Obsahovat bude online testování zakončené testem teoretických znalostí pravidel řešení krizových situací, a také aktuální legislativy. Po absolvování testu pak probíhají praktická školení na českých polygonech v průběhu celého roku. „Vzdělávání řidičů v rámci společného projektu prohlubuje a doplňuje jejich znalosti, dovednosti a návyky za volantem. V konečném důsledku je přínosem pro celou společnost,“ doplnil Libor Budina.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: Autoklub ČR)

Řidiči PPL CZ se školí pod záštitou Autoklubu ČR Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Autoklub ČR..
zpět na články

inzerce

nahoru