Otevřít menu
Doprava dnes
-

ŘSD má jasno: počet kvalitních odpočívek se musí zvyšovat

Dlouhodobá strategie Ředitelství silnic a dálnic ČR zahrnuje stavbu nových odpočívek včetně modernizace těch současných. S vědomím aktuálního nedostatku parkovacích míst především pro kamiony jsou připravovány a realizovány projekty na zvýšení počtu malých, středních i velkých odpočívek (liší se zázemím či velikostí).​​

18:54 / 13. listopadu 2021
ŘSD má jasno: počet kvalitních odpočívek se musí zvyšovati

Foto: rsd.cz

Snahu rozšířit síť kvalitních odpočívek naráží na odpor příslušných samospráv, což přípravné a povolovací procesy prodlužuje a často úplně zastavuje, neboť ve většině případů neexistuje alternativní řešení vzhledem k jasně dané trase dálnice navazující na možnosti umístění zamýšleného parkoviště. Přes všechny překážky ŘSD ČR aktuálně připravuje stovky nových parkovacích míst, v pokročilém stadiu přípravy je nyní 729 stání.

Nejvíce nových stání vznikne u nejvytíženější dálnice D1, ale pozadu nezůstanou ani ostatní dálniční úseky. Co se týče Olomouckého kraje, pilně probíhají administrativní činnosti před plánovanou výstavbou oboustranných odpočívek Milenov (D1 v km 303 a 304) a Polom (D48 v km 5). V případě dodržení předpokládaných proporcí tak vznikne celkem 242 parkovacích míst, z toho bude 108 pro kamiony a 134 pro osobní vozidla. Řidiči se mohou těšit také na moderní výbavu a širokou paletu možností odpočinku. 

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj: rsd.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru