Otevřít menu
Doprava dnes
-

ŘSD pracuje na opravě silnice I/49 u Lípy na Zlínsku

Až třicet tisíc vozidel denně projede po silnici I/49. Ukázaly to výsledky sčítání dopravy v roce 2020. Z hlediska hustoty provozu je tato komunikace nejvytíženější silnicí první třídy ve Zlínském kraji. A to se projevuje i na jejím stavu. ŘSD je proto nuceno tuto cestu častěji opravovat. Právě před několika dny zahájilo frézování povrchu vozovky.

11:14 / 27. června 2023
ŘSD pracuje na opravě silnice I/49 u Lípy na Zlínsku i

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: OPD.

Během letních prázdnin, kdy je intenzita provozu nižší, plánujeme opravu dalšího úseku I/49

 „Opravujeme silnici I/49 mezi Lípou a Zádveřicemi. Jedná se o úsek v délce 2200 metrů od slušovické křižovatky po zádveřický motorest. Provoz je veden kyvadlově a řídí ho semafory nebo regulovčíci,“ řekl Jan Rýdl, tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Kyvadlový provoz v tak exponovaném úseku samozřejmě způsobuje problémy. Jedná se totiž o cestu mezi Zlínem a Vizovicemi. Osobní i nákladní doprava tudy směřuje i dál na Valašsko a sever Moravy, například do Vsetína nebo do Ostravy a také do Polska. Jezdí tudy i těžká kamionová doprava, a právě ta asfalt nejvíc poškozuje. Objíždět opravovaný úsek se nevyplatí, řidiči ale musí počítat se zpožděním v řádu minut. Naštěstí ale jen do 8. července, kdy práce za 32 a půl milionu korun skončí.

Ředitelství silnic a dálnic rekonstruuje silnici 1/49 mezi Zlínem a Vizovicemi postupně. Výměna asfaltového povrchu v okolí obce Lípa navazuje na opravu úseku dlouhého 1200 metrů od zádveřického motorestu směrem na Vizovice. Ta proběhla v září a říjnu roku 2022. A nebyla to poslední investice na této silnici, další by měla přijít na řadu už o prázdninách. „Během letních prázdnin, kdy je intenzita provozu nižší, plánujeme opravu dalšího úseku I/49 přímo v ulicích Zlína, a to od odbočky z ulice Antonínova až po křižovatku s ulicí Osvoboditelů. Termín začátku prací a související dopravní omezení samozřejmě upřesníme předem,“ dodal Jan Rýdl.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru