Otevřít menu
Doprava dnes
-

ŘSD pracuje v Karlovarském kraji na plné obrátky: Staví se na mostech u Kfel a na silnici I/6

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pracuje v Karlovarském kraji na plné obrátky. Silničáři začali stavět na mostech u Kfel a při výjezdu z Karlových Varů na Prahu pokládá mikrokoberce na silnici I/6.

14:45 / 24. května 2023
ŘSD pracuje v Karlovarském kraji na plné obrátky: Staví se na mostech u Kfel a na silnici I/6i

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

Při výjezdu z Karlových Varů na Prahu se pokládají mikrokoberce

"Na silnici I/6 od obce Hůrky až ke karlovarským Drahovicím jsme zahájili práce pro pokládku mikrokoberce. V místě prací je zachován obousměrný provoz v režimu 1+1 se sníženou rychlostí 50 km/h, prosíme řidiče o její dodržování. Aktuálně zde probíhá broušení stávajícího vodorovného dopravního značení. Práce plánujeme mít hotové v druhé polovině června," prozradila Dana Zikešová z týmu komunikace ŘSD a dodala: "Tento nový povrch vozovky, který provedeme na téměř tři kilometry dlouhém úseku, zlepší protismykové vlastnosti vozovky, prodlouží životnost vrchní obrusné vrstvy asfaltu až o 5 let a zabrání pronikání vody do asfaltových vrstev. Ve finále zhotovíme nové vodorovné dopravní značení."

Zhotovitelem pokládky mikrokoberce v hodnotě 7 mil. Kč bez DPH je společnost Opravy silnic Bohemia, s.r.o.

Na mostech u Kfel zahájili stavební práce

"Na mostech přes řeku Teplá u obce Kfely na silnici I/20 jsme zahájili stavební práce. První most ve směru od Karlových Varů na Plzeň projde kompletní rekonstrukcí a druhý most bude zdemolován a postaven nový. Novým zhotovitelem obou staveb v celkové hodnotě 47,7 mil. Kč bez DPH je společnost LIZDROJ s.r.o. Řidiči místem projedou po souběžné objízdné trase s kyvadlovým provozem řízeným semafory. Zprovoznění obou mostů plánujeme do letošních Vánoc," řekla o stavbě Dana Zikešová z ŘSD a doplnila: "První most ve směru na Bečov nad Teplou je v současné době kompletně odstrojen až na úroveň stávající spádové desky, proto je nutné zakonzervovanou opravu z roku 2022, kdy původní zhotovitel opustil staveniště, dokončit. V rámci stavby bude provedena nová spražená spádová deska, nové izolace, odvodnění mostu a římsy. U nosné konstrukce budou veškeré monolitické dobetonávky vybourány a následně znovu obnoveny. Dále se také provede repase stávajících ocelových ložisek ve formě pískování a zpětného balzamování. Stávající podložiskové bločky budou sanovány a po obvodě obetonovány speciální maltovou směsí. Budou vybetonovány nové závěrné zídky a rovnoběžná samostatně stojící úhlová monolitická křídla. Oprava mostu vyjde na 14,9 mil. Kč bez DPH."

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: ŘSD)

ŘSD pracuje v Karlovarském kraji na plné obrátky: Staví se na mostech u Kfel a na silnici I/6 Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD..
zpět na články

inzerce

nahoru