Otevřít menu
Doprava dnes
-

ŘSD začne opravovat dálnici D11 u Vrbové Lhoty

Už v pondělí 17. července Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) započne rozsáhlou opravu dálnice D11 u Vrbové Lhoty. Mezi 26. a 36. kilometrem dojde ke kompletní výměně povrchu komunikace, která je hlavní dopravní tepnou spojující Prahu a Hradec Králové.

16:50 / 16. července 2023
ŘSD začne opravovat dálnici D11 u Vrbové Lhotyi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

Na 35 dní bude uzavřena odpočívka Vrbová Lhota vpravo

„Jde o celkem deset kilometrů vozovky, která vykazuje vady. Původní cementobetonový kryt z doby výstavby dálnice D11 překrytý mikrokobercem je už na úplném konci své životnosti. Po téměř čtvrtstoletí je postižený celoplošným rozpadem nebo korozí povrchu,“ řekla o opravách Dana Zikešová z týmu komunikace ŘSD a dodala: Starý cementobetonový povrch tedy odfrézujeme a vyměníme za asfaltobetonový, který je mnohem odolnější. Vedle toho budeme rovněž opravovat systém odvodnění a SOS hlásky. Kromě deseti kilometrů povrchu dálnice D11 mezi 26. a 36. kilometrem vyměníme povrch i na mimoúrovňové křižovatce u Vrbové Lhoty a na přilehlých větvích.“

Práce započnou v krajní polovině pravého jízdního pásu ve směru na Hradec Králové a doprava bude místem stavby vedena v režimu 2+1/1 sníženou rychlostí na maximálně 80 km/h. Na 35 dní bude uzavřena odpočívka Vrbová Lhota vpravo. Uzavřen bude také EXIT 35 směrem na Hradec Králové, za který lze náhradou využít EXIT 39 Kluk a EXIT 25 Sadská, přes které povedou i vyznačené objízdné trasy.

Zhotovitelem je sdružení společností MI Roads a.s. a Doprastav a.s., které se zavázalo k provedení prací za 254 mil. korun bez DPH. Celková oprava deseti kilometrů dálnice D11 by měla trvat 65 dní s tím, že ke konci září má být celý opravený úsek uveden do plného provozu.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: ŘSD)

ŘSD začne opravovat dálnici D11 u Vrbové Lhoty Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD..
zpět na články

inzerce

nahoru