Otevřít menu
Doprava dnes
-

ŘSD začne v pondělí opravovat silnici I/69 mezi Jasennou a Lutoninou na Zlínsku

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) začne v pondělí 9. května opravovat povrch vozovky na silnici I/69 mezi Jasennou a Lutoninou na Zlínsku. Práce by měly trvat zhruba tři týdny, vyžádají si omezení dopravy. Náklady přesahují 9,4 milionu korun bez DPH, sdělila dnes mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

9:29 / 6. května 2022
 ŘSD začne v pondělí opravovat silnici I/69 mezi Jasennou a Lutoninou na Zlínskui

Foto: ŘSD ČR

"Práce v úseku v délce 741 metrů nebudou trvat déle než do konce května. Řidiči budou projíždět kyvadlově na semafory," uvedla Trubelíková. Silnice I/69 spojuje Vsetín s Vizovicemi na Zlínsku, odkud se motoristé po silnici I/49 dostanou dále do Zlína.

Silničáři nyní pokračují v opravě silnice I/55 v Napajedlech na Zlínsku, hotovo by mělo být příští týden. Za několik dní by měla skončit i oprava dálničního přivaděče D55 v Otrokovicích na Zlínsku. Úsek v délce zhruba 700 metrů z Otrokovic k exitu 30 je uzavřený od 25. dubna. Silničáři avizovali, že uzavírka potrvá 14 dní. Sjezd a vjezd na dálnici D55 je nyní možný až na exitu 32.

Na Uherskohradišťsku nyní ŘSD rekonstruuje silnici I/55 v Kunovicích a silnici I/50 v Uherském Brodě a u Buchlovic. Aktuálně stavbaři pracují také na silnici I/49 ve Zlíně-Přílukách, kde vzniká nové napojení průmyslové zóny. Na Vsetínsku zajišťují svah proti sesuvu na silnici I/57 u Lidečka, opravují i most přes potok Sovík na silnici I/35 v Dolní Bečvě.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj:ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru