Otevřít menu
Doprava dnes
-

ŘSD zahájilo soutěž na zhotovitele úseku dálnice D35 Ostrov - Vysoké Mýto

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo výběrové řízení na zhotovitele úseku dálnice D35 Ostrov - Vysoké Mýto - tunel Homole. Zakázka je vypsána v režimu Design & Built, při němž má stavební firma na starosti i zhotovení projektu. Na twitteru to dnes uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

8:54 / 26. března 2022
ŘSD zahájilo soutěž na zhotovitele úseku dálnice D35 Ostrov - Vysoké Mýto

"Předpokládaná hodnota zakázky je 2,461 miliardy korun bez DPH. Tunelové trouby jsou délky 345 metrů a 450 metrů," uvedl Mátl.

Část dálnice z Ostrova do Vysokého Mýta je dlouhá sedm kilometrů. Nejsložitější stavbou bude tunel vrchem Homole, který bude mít pro každý směr jízdy jednu tunelovou troubu.Podle letáku ŘSD z prosince 2012 měla mít severní trouba délku 525 metrů, jižní 570 metrů, náklady se odhadovaly na 3,48 miliardy korun bez DPH. Součástí úseku je také šest mostních objektů. ŘSD předpokládá zahájení výstavby stavby příští rok, úsek má být uveden do provozu v roce 2026.

Navazující úsek D35 Vysoké Mýto - Džbánov by se mě začít stavět v roce 2023. Téměř na šesti kilometrech silnice budou dvě mimoúrovňové křižovatky, 11 mostů a nadjezdů. Součástí je i několik přeložek silnic. Náklady ŘSD předpokládá ve výši 2,2 miliardy korun bez DPH.

Nová část dálnice Ostrov - Vysoké Mýto naváže na úsek Časy - Ostrov, který má být hotový do konce letošního roku. Vloni v prosinci byl uveden do provozu první úsek D35 v Pardubickém kraji Opatovice nad Labem - Časy.

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru