Otevřít menu
Doprava dnes
-

ŘSD zprovoznilo okružní křižovatku v Přerově-Předmostí

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo od 21.9.2021 v plném rozsahu stavbu I/55 MÚK s ČD Přerov-Předmostí. Po květnovém zprovoznění nové půlkilometrové estakády, která převádí silnici I/55 přes železnici a místní komunikace, je nyní uvedena do provozu i okružní křižovatka mezi ulicemi Polní a Velká Dlážka.

22:39 / 23. září 2021
ŘSD zprovoznilo okružní křižovatku v Přerově-Předmostí

Stavba takového formátu byla opravdu rozsáhlá, což potvrzuje generální ředitel ŘSD. „Jednalo se o rozsáhlou stavbu, která byla tvořena kombinací novostaveb a rekonstrukcí stávajících komunikací. Jejím hlavním účelem bylo snížení dopravní zátěže pod železniční tratí, a to díky výstavbě nové dvoupruhové estakády, kterou mohou řidiči využívat již od května. Další výrazné zlepšení dopravní situace nyní přinese rozšíření Polní ulice na čtyřpruh a modernizace původní světelně řízené křižovatky ulic Polní a Velká Dlážka na okružní křižovatku s vnějším průměrem 52 metrů. To v budoucnosti umožní případně umístit pátý paprsek, který zajistí výjezd směrem k výhledové komerční zóně,“ popsal význam stavby generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Další akcí, kterou ŘSD v Přerově aktuálně realizuje a která pomůže špatné dopravní situaci ve městě, je stavba průtahu průmyslovým areálem mezi ulicemi Tovární a Velké Novosady. Stavba byla zahájena v loňském roce a zprovozněna bude v roce příštím. Nejdůležitější stavební akcí je však samozřejmě dokončení dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem. V rámci její přípravy aktuálně běží stavební řízení, soutěž na zhotovitele a probíhají také výkupy pozemků. Stavbu je v plánu zahájit v příštím roce.

Stavba byla spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Autor: Filip Červinka 

ŘSD zprovoznilo okružní křižovatku v Přerově-Předmostí . ŘSD zprovoznilo okružní křižovatku v Přerově-Předmostí .
zpět na články

inzerce

nahoru