Otevřít menu
Doprava dnes
-

ŘSD zprůjezdnilo průtah Pískem na silnici I/20, opravu dokončí na jaře

Provoz na opravované komunikaci I/20 na průtahu Pískem je opět bez větších omezení průjezdný. Práce v řešeném úseku pro letošní rok končí. Dělníci se sem vrátí začátkem příští stavební sezony.

11:54 / 23. listopadu 2021
ŘSD zprůjezdnilo průtah Pískem na silnici I/20, opravu dokončí na jařei

Foto: ŘSD

„Téměř čtyři kilometry dlouhý úsek vozovky měl být podle původních předpokladů opraven v celé délce do konce listopadu. Kvůli zjištěným stavům, které projektová dokumentace nepředpokládala, došlo na stavbě ke komplikacím. Stav podkladních vrstev u některých sjezdů z hlavního tahu byl horší, než se původně předpokládalo. Oprava tak musela být v těchto úsecích provedena jinou technologií a tím došlo ke zdržení,“ uvedl Adam Koloušek z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). 

Vzhledem ke zhoršujícím se klimatickým podmínkám bylo rozhodnuto o přerušení stavby a dokončení zbývajícího úseku opravy komunikace I/20 před sjezdem na Tábor v příštím roce. Stavební práce v řešeném úseku budou znovu obnoveny začátkem příští stavební sezóny, tedy na jaře příštího roku. Úplně dokončeny by pak měly být během jednoho měsíce. 

Práce na obnově konstrukčních vrstev vozovky, reprofilaci příkopů, opravách jednotlivých propustků a výměně svodidel budou i v příštím roce prováděny za provozu se snahou o co nejmenší omezení provozu.

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj: ŘSD)

 

zpět na články

inzerce

nahoru