Otevřít menu
Doprava dnes
-

Ryanair zaznamenal v posledních dvou týdnech dramatické oživení rezervací

Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair zaznamenaly v posledních dvou týdnech "dramatické oživení" rezervací. Přispělo k tomu zmírnění cestovních omezení. Letadla Ryanairu mají nyní naplněnou kapacitu na 75 procent a do vrcholu letní sezóny by mohly dosáhnout kapacity 90 procent, řekl dnes na brífinku šéf letecké společnosti Michael O'Leary.​

10:38 / 10. února 2022
Ryanair zaznamenal v posledních dvou týdnech dramatické oživení rezervacíi

Foto: ryanair.com

Ryanair očekává, že ceny letenek zůstanou do května "velmi nízké", v létě se pak zvýší. Je možné, že se vlivem kombinace silné poptávky a omezené kapacity vyšplhají nad úroveň před pandemií nemoci Covid-19, uvedl O'Leary. Vývoj během příští zimy je ale podle něj obtížné předvídat.

Koncem minulého měsíce zněl šéf Ryanairu opatrněji, připomněla agentura Bloomberg. Uvedl tehdy, že irské aerolinky v tomto čtvrtletí sníží ceny, aby podpořily poptávku. Od té doby státy včetně Francie a Španělska zmírnily pravidla pro očkované proti covidu a počet nakažených v celém regionu klesl. Evropské letecké společnosti počítají po dvouletém útlumu s dobrou letní sezónou.

Konkurenční EasyJet a Wizz Air přidávají nové linky a zvyšují kapacitu, aby využily poptávku. O'Leary v Miláně představil lety ze severní Itálie do anglického města Newcastle, německého Frankfurtu a na portugalský ostrov Madeira.

Irská nízkonákladová letecká společnost už dříve, s výhledem na oživení leteckého cestování, anoncovala agresivní expanzi. Na fiskální rok začínající letos v dubnu ohlásila 720 nových linek a 15 nových základen. Dnes dopravce uvedl, že v létě umístí v Itálii dalších 25 letadel a přidá dalších 20 tras z Apeninského poloostrova.

Publikoval: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru