Otevřít menu
Doprava dnes
-

Šestikilometrový úsek dálnice D6 dostane novou vrstvu

Začátkem dubna plánuje Ředitelství silnic a dálnic zahájit práce na 6,9 km dlouhém úseku dálnice D6 v km 129,9 – 136,8 v obou směrech. Během stavebních prací čeká na řidiče dopravní omezení. Dojde k částečné uzavírce dálnice. Samotná oprava potrvá dva měsíce.

10:39 / 26. ledna 2023
Šestikilometrový úsek dálnice D6 dostane novou vrstvu i

Foto: mdcr.cz

Opravovaný úsek začíná přibližně 800 m před mimoúrovňovou křižovatkou Globus a končí asi 400 m za mimoúrovňovou křižovatkou Nové Sedlo ve směru na Cheb.

Hlavní náplní stavby je výměna vrchní asfaltové vrstvy, která bude provedena zejména z důvodu pravidelné údržby a prodloužení životnosti spodních vrstev konstrukce dálnice. V místech největšího poškození, kterými jsou zejména větve mimoúrovňové křižovatky Jenišov u Globusu, dojde i k výměně ložné vrstvy.

Stavba také řeší pročištění odvodnění dálnice, opravu dotčeného mostu, odstranění bezpečnostních rizik a změnu šířky jednotlivých jízdních pruhů, dle nových nařízení, kdy dojde k rozšíření zpevněné krajnice z důvodu bezpečnějšího odstavení vozidla u svodidel. Zhotovitelem opravy s předpokládanou cenou 119,85 mil. Kč bez DPH je společnost Silnice Group a. s., která má na realizaci stavby celkem 8 týdnů.

Autor: Karel Geba (čerpáno z ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru