Otevřít menu
Doprava dnes
-

Severní spoj na D1 v Ostravě je uzavřen

Zásadní zpráva pro řidiče, kteří využívají Severní spoj na sjezdu nebo při nájezdu na ostravskou dálnici. Kvůli rozsáhlé rekonstrukci bude skoro 4 měsíce neprůjezdný. Moravskoslezský kraj řidiče prosí o trpělivost.

12:09 / 6. července 2023
Severní spoj na D1 v Ostravě je uzavřen

Při modernizaci bude opravena vozovka, mosty, protihlukové stěny i svodidla. Během prvních dvou etap bude Severní spoj úplně neprůjezdný, později, od začátku října, kdy začne poslední etapa prací, bude možné používat levou část silnice, takže se auta dostanou z Mariánskohorské na dálnici. Podle krajského náměstka pro dopravu Radka Podstawky se po dobu rekonstrukce budou postupně uzavírat i části Mariánskohorské čtyřproudovky, tento úsek řidiči objedou po rampách mimoúrovňové okružní křižovatky, ty pak budou později uzavřeny kvůli pracem na horní části mostů.

Jaroslav Kania, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek, má k řidičům jednoznačné přání: „Zahajujeme rekonstrukci Severního spoje, což je silnice, která spojuje Mariánskohorskou s dálnicí D1. Práce potrvají zhruba do prosince letošního roku. Celkové náklady představují částku asi 95 milionů, ale 80 milionů korun se nám podařilo získat z Evropy. Řidiče prosíme o trpělivost.”

Doporučujeme všem řidičům dodržovat bezpečnost, ohleduplnost. Budou vyznačeny objízdné trasy. Pokud jsou naučeni, že vždycky jezdili na Severní spoj, mohou jezdit dřívějším spojem, což je dálniční oddělení, popřípadě budou sjíždět na Rudnou. Samozřejmě budou určitá omezení na ulici Místecké, protože tam bude větší shluk vozidel, a na té Mariánskohorské se bude opravovat i svršek, takže tam budou určitá omezení. Spíše doporučujeme jezdit po té dálnici,” radí Petr Štencel, vedoucí Služby dopravní policie, PČR Moravskoslezského kraje.

Uzavírka by neměla způsobit vážné komplikace v dopravě. Řidiči ale především v prvních dnech uzavírky mohou počítat s kolonami na sousedících sjezdech a nájezdech.

Autor: Lucie Sogelová (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru