Otevřít menu
Doprava dnes
-

Silničáři žádají řidiče, aby jezdili v Brně přes Svitavu jen rychlostí 20 km/h

Silničáři apelují na řidiče, aby jezdili v Brně přes řeku Svitavu na velkém městském okruhu jen povolenou rychlostí 20 kilometrů za hodinu. Jinak se mostní provizorium, po němž se začalo jezdit minulý týden v pátek, ničí.

14:19 / 9. května 2022
 Silničáři žádají řidiče, aby jezdili v Brně přes Svitavu jen rychlostí 20 km/hi

Foto: Kancelář architekta města Brno

Řada řidičů podle mluvčí brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíkové rychlostní limit nerespektuje, uvedla dnes v tiskové zprávě. Při vyšší rychlosti konstrukce trpí a ničí se.

"Při nerespektování rychlosti a také maximální tonáže 22 tun vzniká nadměrný hluk a také dochází ke škodám na provizorní mostní konstrukci," napsala Trubelíková. Pokud by bylo nutné dělat na provizoriu akutní opravy, provoz by se omezil opět na dva pruhy tak, jak tomu bylo celý minulý týden a v okolí se tvořily kolony. Do poloviny příštího roku má být hotový první most a pak se další rok bude dělat druhý most pro opačný směr.

Provizorium silničáři nainstalovali přes Svitavu právě proto, aby zůstala kapacita městského okruhu stále stejná do doby, než bude v roce 2024 zprovozněná nová mimoúrovňová křižovatka na Tomkově náměstí, nové mosty přes řeku a celkově nový úsek městského okruhu mezi Husovickými tunely a Rokytovou ulicí pod sídlištěm Vinohrady. Ten umožní snížit intenzitu provozu ve Svatoplukově ulici a zvýší propustnost Tomkova náměstí.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru