Otevřít menu
Doprava dnes
-

Silnice v Česku jsou sjízdné, v horských oblastech s opatrnosti

Silnice v České republice byly ráno sjízdné. V některých horských oblastech museli řidiči dodržovat zvýšenou opatrnost. Motoristé by měli být ostražití například v Krkonoších nebo v Orlických horách. Kvůli ledovce je pro vozy nad 12 tun zavřených 20 kilometrů silnice I/56 mezi Horní Bečvou na Vsetínsku a Ostravicí na Frýdecko-Místecku. Podle předpověci Českého hydrometeorologického ústavu bude dnes převážně zataženo. V Čechách bude od západu na většině území občas sněžit. Nejvyšší teploty se mají pohybovat mezi minus dvěma a plus dvěma stupni Celsia.

9:09 / 8. ledna 2022
Silnice v Česku jsou sjízdné, v horských oblastech s opatrnostii

Foto: ŘSD

V Jihočeském kraji museli silničáři kvůli nočnímu sněžení udržovat komunikace především na Českobudějovicku, Táborsku, Jindřichohradecku a Českokrumlovsku. ČTK to řekla Andrea Sáčková z dispečinku jihočeské správy a údržby silnic. "Na Písecku, Strakonicku a Prachaticku je situace klidná. Ale ve zbytku kraje jsme museli v noci odklízet sníh," uvedla. V noci na dnešek v regionu začalo lehce sněžit. Teploty se v kraji po ránu pohybovaly lehce pod bodem mrazu.

Sníh leží na některých silnicích nižších tříd na východě Čech. Místy může být zledovatělý. Všechny komunikace jsou s opatrností sjízdné, uvádějí silničáři. Opatrní by motoristé měli být v Krkonoších a v Orlických horách, ale i v okolí Hradce Králové. V oblasti Lanškrouna jsou ve vyšších polohách zbytky uježděného sněhu, lokálně se mohou tvořit námrazy. Na silnici I/14 v úseku mezi Dlouhou Třebovou a Ústím nad Orlicí vyvěrá na asi 50 metrech voda na vozovku a namrzá, v místě je snížena rychlost a je označeno nebezpečím smyku. V Železných horách je místy v lesních úsecích náledí.

Místy jsou zledovatělé a sjízdné se zvýšenou opatrností také silnice nižších tříd v horských oblastech Vsetínska. Silničáři je průběžně ošetřují posypem. Vozovky v ostatních částech Zlínského kraje jsou většinou holé, suché a vymrzlé, v některých úsecích na Vsetínsku a Zlínsku je však při jízdě po nich také namístě zvýšená opatrnost. Vyplývá to z ranních údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Pro těžká nákladní vozidla nad 12 tun je od čtvrtka kvůli ledovce na vozovce uzavřeno 20 kilometrů silnice I/56 mezi Horní Bečvou na Vsetínsku a Ostravicí na Frýdecko-Místecku.

Také silnice druhé a třetí třídy ve vyšších polohách Šumperska a Jesenicka pokrývá místy slabá uježděná a zledovatělá vrstva sněhu ošetřená posypem, případně zbytky zmrzlého sněhu. Platí to pro vozovky udržované kamennou drtí. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Ostatní silnice v Olomouckém kraji jsou většinou holé, suché, vymrzlé a sjízdné bez omezení, uvedlo dnes ŘSD. 

Autor: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru