Otevřít menu
Doprava dnes
-

Silnice z Oltyně do Drhovic vstoupí do kompletní rekonstrukce

Zhruba tříkilometrový úsek na jihu Čech mezi Oltyní a Drhovicemi projde kompletní rekonstrukcí. Ředitelství silnic a dálnic odstartuje opravy ještě tento týden, samotná akce bude trvat přibližně dva měsíce.

18:19 / 6. září 2022
Silnice z Oltyně do Drhovic vstoupí do kompletní rekonstrukcei

Foto: ŘSD

Ve čtvrtek 8. 9. 2022 bude zahájena oprava silnice I/19 v rámci akce I/19 Oltyně – Drhovice na Táborsku.

Jedná se o stavební práce na téměř 3 kilometry dlouhém úseku komunikace mezi obcemi Oltyně a Drhovice, které zahrnují i opravu povrchu na průtahu obce Drhovice. Stavební úpravy v řešeném úseku se zaměří hlavně na obnovu asfaltového souvrství silnice, tedy obnovu už nevyhovujícího povrchu komunikace, opravu svodidel a dopravního značení, výškovou úpravu sjezdů, křižovatek, úpravu propustků a pročištění příkopů. Během prací tak nedojde k šířkovým úpravám komunikace.

Oprava vozovky bude prováděna po polovinách, kdy silnice I/19 zůstane průjezdná pouze jedním směrem, a to od Tábora směrem na Oltyni. V obráceném směru z Oltyně na Tábor bude veškerá
doprava vedena po objízdné trase po silnicích II. třídy II/122 a II/123 přes Božejovice, Drahnětice, Jistebnici, Vlásenici a Všechov.

Pro Ředitelství silnic a dálnic provede stavební úpravy v řešeném úseku společnost Metrostav Infrastructure a. s. za cenu 47 mil. Kč bez DPH. Silnice I/19 by pak měla být bez výrazných komplikací opět průjezdná za zhruba 60 dní od zahájení prací.

Autor: Filip Červinka (zdroj: ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru