Otevřít menu
Doprava dnes
-

Silnici u Cetechovic zabezpečí opěrné zdi, práce si vyžádají její uzavírku

Silnici II/432 u Cetechovic na Kroměřížsku zabezpečí tři nové opěrné zdi. Práce za 37,7 milionu korun zahájí stavbaři začátkem června. Vyžádají si úplnou uzavírku silnice. Řidiči budou muset využívat objízdné trasy. Hotovo by mělo být do konce letošního října, uvedli v tiskové zprávě zástupci Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK).

18:11 / 9. května 2022
 Silnici u Cetechovic zabezpečí opěrné zdi, práce si vyžádají její uzavírkui

Foto: Správa a údržba silnice Jihomoravského kraje

Opěrné zdi s železobetonovou konstrukcí mají zajistit těleso silnice mezi Cetechovicemi a křižovatkou silnic II/432 a I/50 u Střílek na Kroměřížsku proti sesouvání. "Celková délka řešeného úseku silnice je 290 metrů. Stabilizace bude provedena pomocí tří opěrných zdí o délkách 48 metrů, 84 metrů a 48 metrů," uvedlo ŘSZK.

V blízkosti nových opěrných zdí vybudují stavbaři novou konstrukci vozovky. Ve zbývajících úsecích obnoví obrusnou vrstvu vozovky. "Stavební práce a dopravní omezení budou zahájeny začátkem června a ukončeny do 31. října 2022," uvedli zástupci ŘSZK.

Kvůli stavebním pracím bude silnice uzavřena. Veškerá doprava s výjimkou autobusů, aut integrovaného záchranného systému a vozů stavby bude využívat objízdné trasy. Pro vozidla o hmotnosti do 7,5 tuny povede objížďka ze Zdounek přes Troubky, Hoštice, Litenčice a Chvalnov-Lísky k silnici I/50. Pro vozidla nad 7,5 tuny vyznačí silničáři objízdnou trasu z Kroměříže přes Kvasice, Tlumačov, Otrokovice, Napajedla, Staré Město a dále po silnici I/50 přes Chřiby.

Silnice II/432 propojuje Kroměřížsko s Hodonínskem. Vede mezi městy Holešov, Hulín, Kroměříž, Koryčany, Kyjov a Hodonín. Je dlouhá téměř 80 kilometrů.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru