Otevřít menu
Doprava dnes
-

Škodovka slaví 15 000 předaných trolejbusů. Jubilejním vozem se projedou cestující v Ostravě

Škoda Group, lídr v oblasti kolejové a silniční hromadné dopravy, překonala nový milník. V aktuální várce jejích šesti nových trolejbusů pro Ostravu je patnáctitisící jubilant. Jedná se o nejnovější model Škoda T‘CITY 36 Tr s délkou 12 metrů, nízkopodlažní konstrukcí, maximální rychlostí 65 km/h a kapacitou 85 cestujících.

18:15 / 12. února 2023
Škodovka slaví 15 000 předaných trolejbusů. Jubilejním vozem se projedou cestující v Ostravě

Díky trakčním bateriím dokáží trolejbusy 36 Tr obsloužit až 15km úsek bez trolejového vedení. V jejich výbavě nechybí klimatizace, USB sloty pro dobíjení drobných spotřebičů ani kamerový systém. Škoda Group postupně dodá severomoravské metropoli celkem osmnáct těchto vozů.

"Rok 2023 zahajujeme výrazným jubileem. Jsme moc rádi, že 15 000. trolejbus můžeme předat do užívání právě Dopravnímu podniku Ostrava. Česká města jsou pro nás významnými zákazníky a máme radost pokaždé, když se flotily vozů hromadné dopravy rozšíří právě o naše produkty. V nových modelech získá Ostrava a její obyvatelé moderní a pohodlné řešení pro každodenní přesuny po městě," říká Petr Novotný, President Components & Bus Mobility ve Škoda Group. Trolejbusy Škoda mají v tuzemské dopravě velmi dobré jméno. V současnosti je cestující mohou využít také v ulicích Plzně, Brna, Ústí nad Labem, Pardubic, Hradec Králové.

„Těší nás, že Ostravané budou mít další nové trolejbusy. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla stanovena na 252 mil. korun bez DPH. Vysoutěžená nabídková cena byla nakonec výrazně nižší, a to 203 mil. korun bez DPH. Vozy budeme nasazovat průběžně do celého provozu, konkrétně od března se s nimi cestující mohou setkat například na lince č. 101,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Publikoval: Filip Červinka (zdroj: TZ Škoda Group)

zpět na články

inzerce

nahoru