Otevřít menu
Doprava dnes
-

Skupina Emirates a nadace Dubai Future Foundation chtějí otevřít centrum excelence pro leteckou robotiku

Skupina Emirates a nadace Dubai Future Foundation podepsaly významnou dohodu o partnerství, jejímž cílem je otevřít Emirates Centre of Excellence for Aviation Robotics (ECEAR). Tato dohoda by měla přinést významný krok pro celý letecký průmysl a jeho rozvoj.

14:18 / 13. března 2023
Skupina Emirates a nadace Dubai Future Foundation chtějí otevřít centrum excelence pro leteckou robotikui

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Emirates.

Jedná se o klíčový milník na cestě skupiny Emirates k inovacím a o významný krok pro celý letecký průmysl

Adel Al Redha, provozní ředitel společnosti Emirates, uvedl: „Jedná se o klíčový milník na cestě skupiny Emirates k inovacím a o významný krok pro celý letecký průmysl. Naše partnerství s nadací Dubai Future Foundation pomáhá realizovat naši vlastní vizi v oblasti letectví a rovněž podporuje vizi Dubaje stát se jedním z předních futuristických měst na světě. Díky tomu budeme mít skutečnou příležitost využít výhod vyvíjejících se technologií, což nám umožní neustále rozšiřovat využití robotiky a technologických aplikací při cestování a zvyšovat efektivitu provozu. Investice do cíleného výzkumu a vývoje nám umožní transformovat naše podnikání v digitální éře, více využívat umělou inteligenci a přinášet tak hmatatelné výhody našim zákazníkům a zúčastněným stranám.“ Jeho Excelence Khalfan Juma Belhoul, generální ředitel nadace Dubai Future Foundation, uvedl, že zahájení činnosti Emirates Centre of Excellence for Aviation Robotics podtrhuje významnou roli špičkových národních a mezinárodních talentů, kteří v Dubaji pracují na vývoji robotických řešení na podporu dalšího růstu leteckého sektoru. Belhoul také uvedl, že dohoda poskytne nové a rozmanité ekonomické příležitosti zaměřené na rozvoj technologií budoucnosti. „Výstupy této iniciativy přispějí k rozvoji dubajského programu robotiky a automatizace, který zahájil Jeho Výsost šejk Hamdan bin Mohammed bin Rašíd Al Maktúm, korunní princ Dubaje, předseda Výkonné rady Dubaje a předseda správní rady Dubai Future Foundation, a jehož cílem je učinit z Dubaje jedno z předních měst na světě v této oblasti a rozšířit využití robotiky v různých životně důležitých odvětvích," řekla Jeho Excelence Khalfan Juma Belhoul, generální ředitel nadace Dubai Future Foundation. Skupina Emirates a Dubai Future Labs, iniciativa nadace Dubai Future Foundation, se ujmou vedoucí úlohy při podpoře výzkumu a vývoje zaměřeného na průmysl s praktickým využitím. ECEAR bude sloužit jako prostor pro výzkum a vývoj věnovaný využití vědy a technologií k řešení složitých výzev, kterým dnes globální letecký průmysl čelí.

Cílem projektu ECEAR je pomoci přeměnit Dubaj na světový hub výzkumu, vývoje a inovací, a tím tak přilákat světové talenty, poskytnout místním studentům platformu pro rozvoj jejich dovedností, podnítit větší zájem o studium STEM a vytvořit prostředí pro výzkum na nejvyšší úrovni. Centrum se bude zabývat klíčovými tématy, jako je interakce mezi člověkem a robotem, manipulace s nákladem a zavazadly, logistika a intralogistika, letecké normy a předpisy. ECEAR se bude rovněž podrobně zabývat průnikem umělé inteligence a robotiky, včetně potenciálních aplikací generativní umělé inteligence a biometrie.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: TZ Emirates)

zpět na články

inzerce

nahoru